Всі публікації щодо:
Фольклор
Пісні

Українська література 9 клас - Олександр Авраменко - Грамота 2017

ЦВІТЕ ТЕРЕН, ЦВІТЕ ТЕРЕН - РОДИННО-ПОБУТОВІ ПІСНІ - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ

Цвіте терен, цвіте терен,

А цвіт опадає.

Хто в любові не знається,

Той горя не знає.

А я, молода дівчина,

Та й горя зазнала,

Вечероньки не доїла,

Нічки не доспала.

Ой візьму я кріселечко,

Сяду край віконця,

І ще очі не дрімали,

А вже сходить сонце.

Хоч дрімайте, не дрімайте —

Не будете спати,

Десь поїхав мій миленький

Іншої шукати.

„Цвіте терен, цвіте терен“ — одна з найпопулярніших пісень про кохання (також відомий варіант „Терен цвіте, терен цвіте“). Провідний мотив пісні — нерозділене кохання, адже милий поїхав „іншої шукати“.

Пісня починається з художнього паралелізму, у якому терен символізує життєві труднощі, перешкоди, котрі треба подолати, а потім лірична героїня розповідає про свої переживання: „Хто в любові не знається, / Той горя не знає“. Промовистим є й образ цвіту, що опадає. Увесь текст пісні пересипаний пестливими словами: молоденька, вечероньки, кріселечко, миленький. Вони розчулюють слухача (виконавця), викликають співчуття до нещасної дівчини. Драматизм ситуації підсилює антитеза: „І ще очі не дрімали, /А вже сходить сонце“.

Б. Прослухайте дві версії пісні „Цвіте терен, цвіте терен“ у виконанні Марії Бурмаки й Аліни Паш. Чиє виконання вам більше сподобалося? Аргументуйте свою думку.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.