Всі публікації щодо:
Смілянський Леонід

Українська література 5 клас - Івасюк О., Гуйванюк Н., Бузинська В.

Леонід Смілянський - КРАСА РІДНОГО КРАЮ

Леонід Смілянський народився в сім’ї робітника у м.Конотот Сумської області. В оточенні батька та матері, робітників формувалися уявлення майбутнього прозаїка про людську гідність та красу.

Здобувши в місцевих школах початкову освіту, Л.Смілянський 1920 року вступає в Конотопський залізничний технікум, а після закінчення переїздить до Києва і певний час працює помічником машиніста. У 1924 році, відчуваючи сильний потяг до літератури, юнак стає студентом Київського інституту народної освіти.

Леонід Смілянський присвятив багато історико-біографічних творів класикам нашої літератури: Тарасові Шевченку (роман “Поетова молодість“), Іванові Франку (п’єса “Мужицький посол“). Широко відома також збірка оповідань для дітей “Підслухані новели“, куди ввійшли такі твори: “Возний і Наталка“, “Генадій і Петрик“, “Серце“.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.