„ПОВІСТЬ ВРЕМЕННИХ ЛІТ” — НАЙДАВНІШИЙ ЛІТОПИС НАШОГО НАРОДУ - ІСТОРИЧНЕ МИНУЛЕ НАШОГО НАРОДУ

Українська література 5 клас - Л.Т. Коваленко

„ПОВІСТЬ ВРЕМЕННИХ ЛІТ” — НАЙДАВНІШИЙ ЛІТОПИС НАШОГО НАРОДУ - ІСТОРИЧНЕ МИНУЛЕ НАШОГО НАРОДУ

Ти вже знаєш, що літопис — це оповідання, у якому розповідь велася за роками. Слово літопис утворено від двох слів — літо, що в давньоруській мові означало рік, та писати.

Над літописами в Київській Русі працювали ченці, які збирали та переповідали відомості про різноманітні події в житті країни. Єдиного автора літопису не було. Часто кілька ченців брали участь у написанні твору.

Літописи розповідали про князів, важливі події в житті країни. За літописами сучасні вчені дізнаються про те, чим жили наші предки в стародавні часи. Тому літописи є пам'ятками історії. Але мова літописних оповідань яскрава та емоційна, у них автори використовували художні засоби. Тому літописи є разом із тим зразками словесного мистецтва.

Найдавніший літопис у Київській Русі — „Повість временних літ”. Він був написаний у Києві на початку XII століття. Це історична та літературна пам'ятка нашого народу. У „Повісті временних літ” написано не тільки про діяння князів, у ній використано також народні перекази й легенди.

Вважають, що над літописом „Повість временних літ” працював талановитий чернець Києво-Печерського монастиря Нестор. Перші рядки одного із пізніших варіантів літопису повідомляють:„Повість временних літ Нестора, чорноризця Феодосієвого монастиря Печерського, звідки пішла Руська земля, і хто в ній почав спершу княжити, і як Руська земля постала”. Прізвище Нестора не відоме, тому поширене його ім'я нині — Нестор Літописець.

1. Який твір називають літописом?

2. Коли створено перші літописи?

3. Хто брав участь у написанні літописів у Київській Русі?

4. Чому давньоруські літописи є історичною та літературною пам'ятками нашого народу?

5. Що ти знаєш про „Повість временних літ” та його автора?

Нестор Літописець. Скульптор М. Антокольський

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.