Всі публікації щодо:
Липа Іван

Українська література хрестоматія для 9 класу - О. М. Авраменко

ІВАН ЛИПА - З ЛІТЕРАТУРИ XX ст

Іван Липа народився в м. Керчі, що в Автономній Республіці Крим. Навчався в Казанському й Харківському університетах. Був одним із засновників нелегального антицарського товариства Братство тарасівців, за що й був засуджений і ув’язнений у 1893 р.

Пізніше, після ув’язнення, І. Липа працював лікарем на Одещині й Полтавщині. У 1919 р. призначений міністром віросповідань Української Народної Республіки, але цього ж року виїхав до Західної України, землі якої в цей час входили до складу іншої держави.

За своє життя письменник написав багато оповідань, повістей, казок-поем, у яких здебільшого переосмислювалися фольклорно-казкові мотиви. Зображення героя-борця й шляху його боротьби (невідомого й непередбачуваного) — тема більшості творів І. Липи. Однією з найяскравіших сторінок його творчості є притчові, філософські оповідання.

Помер І. Липа в м. Винники, яке сьогодні входить до складу Львова.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.