Всі публікації щодо:
Петренко Михайло

Українська література хрестоматія для 9 класу - О. М. Авраменко

МИХАЙЛО ПЕТРЕНКО - Література українського романтизму - НОВА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Михайло Миколайович Петренко народився в м. Слов’янську Харківської губернії (тепер Донецька область). Біографічні дані про нього дуже скупі. Закінчив юридичний факультет Харківського університету. Із спадщини М. Петренка збереглося майже двадцять поезій. Перші його твори були надруковані в альманасі “Сніп“ (1841) під назвою “Думки“. Основну ж частину поетичного доробку — 16 віршів — А. Метлинський надрукував у “Южном русском сборнике“ (1848). Ні за життя поета, ні після його смерті не вийшло друком жодної збірки його віршів.

Найвідоміший його твір — поезія “Небо“ (“Дивлюсь я на небо“) — покладений на музику Людмилою Александровою. Вірш набув широкої

популярності як українська народна пісня літературного походження. Тема недолі, скарги на життя, незадоволення земним буттям, бажання заховатися від сирітського горя — усім цим наповнений вірш. Тут переважають мотиви втечі від реалій, пошуку щастя. Твір пронизаний романтично-меланхолійним смутком, журливим настроєм нездійсненної мрії життя.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.