Українська література - шкільні твори - 2022

Що б я зробив на місці хлопчиків з оповідання Є. Гуцала «Лось»

Всі публікації щодо:
Гуцало Євген

Читаючи твори Є. Гуцала, ми відчуваємо, що письменник — знавець дитячої душі. Його оповідання «Лось» не залишить байдужим нікого. Тема цього твору — великий світ природи і людей у ньому.

Ми бачимо, що більшість людей (мисливці, працівники заповідника) ставилися до тварини з турботою. А які молодці хлопчики! Ризикуючи своїм життям, вони не кидають лісового красеня в біді. Вони показали і розсудливість, і відвагу, а головне — врятували тварину. Вони зробили героїчний вчинок, від якого я в захопленні. Мені дуже хотілося б зробити так, як ці хлопчики, і бути другом беззахисній тварині. Але один постріл — і лось лежав на землі. Це дядько Шпичак, жорстока, підступна людина, вистежував цього лося.

У цьому творі показано боротьбу добра і зла. Мені хочеться вірити, що Шпичак колись розкається і пошкодує про свій вчинок, а переживання і сором залишаться на все життя. Адже добро завжди перемагає зло.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.