Українська література - шкільні твори - 2022

Повага людини до природи (за оповіданням Є. Гуцала «Лось»)

Всі публікації щодо:
Гуцало Євген

Скільки приємних хвилин дарує нам природа! У будь-яку пору року ми милуємося її дивовижними краєвидами, багатою палітрою фарб. Нас радує кожна стеблинка, кожний гриб, який ми знаходимо в лісі, звичайна ромашка або стигла ягода суниці. Природа нагадує щедру маму, яка запрошує в дім. А там так багато сюрпризів і подарунків для дітей. Але вона може стати мачухою для того, хто не вміє поводитися в її домі, хто нещадно нищить усе навкруги, не задумуючись про наслідки. Часто чуємо: «Людина — цар природи». Швидко навчилися ми використовувати природні ресурси до останньої краплини, забруднювати річки та озера, нищити рослини, занесені до Червоної книги. Але не царі ми, а помічники, друзі.

В оповіданні Є. Гуцала «Лось» розповідається про ставлення людей до природи. Раніше лось жив у заповіднику, куди потрапив із тайги. До того ж звір


звик до людей, які його підгодовували. Та сталося лихо: лось мало не провалився під кригу на річці. Він би загинув, два хлопчики врятували його. Діти мали надію, що тварина залишиться жити в лісі. Лось жив би, але одна людина вирішила вбити його. Для чого? Що спонукало її до цього? Жага полювання, яка прокинулася, немов у первісної людини? Це, мабуть, жадоба до всього, що погано лежить. Ми маємо що їсти, маємо де жити. Тоді чому так легко позбавляємо життя братів наших менших? Адже вони слабкі перед нами, які б зуби і пазурі вони не мали. Діти побачили вбиту тварину і були дуже вражені. А вбивця став таким безпорадним і жалюгідним, що навіть не знав, куди йти далі. Він стояв і дивився на мертвого лося і ніби чекав, що той оживе.

Але не змогла оживити природа своє дитя. Тварина залишилася лежати на землі. Це ніби підказка про те, як нам жити далі. Нам, царям природи, таким сміливим і хоробрим.

Тож давайте оберігати нашу неньку-природу!На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.