Українська література - шкільні твори - 2022

Поетичний символ віри Ліни Костенко

Всі публікації щодо:
Костенко Ліна

Ліни Костенко — це непереставна робота думки в прагненні осягнути вічність і безкінечність, це болісне намагання серця вмістити в себе любов і ненависть, ніжність і нещадність, це протест — може, і зарані приречений на поразку.

Поезія Ліни Костенко — це сплав інтелекту і темпераменту. Лише вона вміє відкривати зовсім несподівані ситуації. Наприклад, вірш про Прометея. їх написано у світовій літературі тисячі, і всі вони зводяться до виразів вдячності Прометею, захоплення його мужністю.

Такий вірш є і в Ліни Костенко: «О Прометею! Варто!? — Варто» — так він сказав мені з-за хмар». І прийшла до скелі жінка: постояла і побрела назад, ковтаючи сльози. А їй у спину — єхидне перешіптування: «Це та, що в неї чоловік на скелі! Він, кажуть, злодій. Щось украв, здається».

Є вірші у Ліни Костенко про мистецтво, про його значення і роль у духовному житті людини.

Творчість не існує без уміння вдивлятися у навколишній світ, і той наш предок, який уперше побачив у валуні подобу ведмедя і намалював йому рану, був засновником живопису. Звідси і пішло мистецтво. Тільки незрозуміло, для чого воно людям, якщо від нього самі страждання. З одного боку, причина цих страждань ховається в самій душі митця, його невдоволеності собою. І шепче гірко один з найбільших геніїв — Мікеланджело Буанаротті «В мистецтві я пізнав лише ази». Італійський піаніст не зважиться виступити з концертом, тому що невдоволений своєю грою: «Він весь болить — фортисимо не так!»

Друга трагедія митця — неприйняття оточуючим світом, для якого він творить.

Хочеться закінчити свої роздуми філософським міркуванням Ліни Костенко, яке нам здається поетичним символом віри:

О, не взискуй гіркого меду слави!

Той мед недобрий, від кусючих бджіл.

Взискуй сказать поблідлими вустами

Хоч кілька людям необхідних слів.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.