Українська література — шкільні твори - 2024
Твір-характеристика пастушка за твором Еми Андієвської «Казка про яян»
Всі публікації щодо:
Андієвська Емма
1. Несподівана пригода хлопчика .
2. Риси характеру:
а) добрий, чуйний, чемний;
б)винахідливий, цілеспрямований;
в) безкорисливий і уважний;
г) уміє протистояти будь-яким труднощам;
д) власне «я «не переважує над» я» оточуючих.
3. Цікава винагорода пастушка.
У творі Емми Андієвської «Казка про яян» йде мова про надзвичайну і несподівану пригоду хлопчика-пастушка, який одного разу, випасаючи домашню худобу, погнався за козою та впав у провалля. Сама ж пригода почалася с того моменту, коли він прийшов до тями і побачив, що опинився на площі якогось невідомого міста. Хлопчик дуже здивувався, але не розгубився. Він хотів розпитати у його жителів, що ж це за дивне місто. Та йому ніхто не відповідав, бо кожен городянин буз зайнятий будуванням своєї вежі. Ці вежі постійно руйнувалися, а вони знов і знов приймалися їх відбудовувати.
Хлопчик був добрий, чемний та чуйний і звертався с запитаннями до мешканців міста з усією повагою, але, незважаючи на це, ніхто йому не відповідав. Відповів йому лише один дідусь, який пояснив пастушку, що в цьому місті мешкають яяни, які визнають тільки своє «я» і нікого коло себе на бачать і не чують. Хлопець був дуже цим здивований, бо його виховували зовсім по-іншому і перш за все вчили поважати інших людей, і тільки потім ставити особисте «я».
Дідусь почув запитання хлопця лише тому, що він і сам чужинець. Старий теж бажав вибратися з цього непривітного міста, та його здолали хвороби і немощі і він не міг самостійно це зробити. А жоден яянин йому не допоможе, бо вони зайняті лише собою. Хлопчик був безкорисливий та уважливий, тому він запропонував дідусеві свою допомогу.
Оскільки пастушок був ще і цілеспрямований, він за будь-якою ціною і сам хотів повернутися додому, тому поцікавився у дідуся, чи є вихід з цього міста. Дід сказав, що є сім невеликих брам, через які можна вийти, сказавши при цьому слово «ти». Жоден із яян не може вимовити цього слова, тому вони назавжди залишаються у своєму місті.
Дідусь був немічний і не міг дійти до виходу з міста, та хлопець проявив винахідливість, узяв старого на плечі, так і вивіз його на собі через браму та знову опинився на пасовиську. Своєю поведінкою пастушок довів, що він може протистояти будь-яким труднощам і не розгублюється в самим складних і незвичайних ситуаціях. Крім того, його власне «я» не переважає над «я» оточуючих, бо він вміє співчувати іншим та завжди готовий прийти на допомогу іншому.
Цікавою нагородою пастушку за його добре ставлення до людей та людяної поведінки став мішок з самоцвітами, в який у реальному світі перетворився немічний дідусь. Отже усім нам треба робити добро, а винагорода за це на заставить довго чекати. Казковий твір про яян містить у собі прихований повчальний зміст, який доводить, що справжня людина не повинна жити лише власним «я», не помічаючи навколо інших, не дбаючи про них. А добро, що зроблене людиною, завжди повертається до неї.