Українська література - шкільні твори - 2023

Чого навчило мене оповідання Я. Стельмаха Митькозавр з Юрківки?

Всі публікації щодо:
Стельмах Ярослав

Який твір не візьми, він завжди може навчити читача чомусь корисному. Я прочитав вже велику кількість різноманітних творів, в тому числі і українських літераторів. Скажу чесно, далеко не всі з них здалися мені корисними. Деякі я сприймав з цікавістю та інтересом, почерпнув звідти багато корисного. Інші, навпаки, здалися мені абсолютно марними, я не дістав нічого корисного. Можливо, по своїй вині, може, з якоїсь іншої причини. Але ось що стосується твору Я. Стельмаха «Митькозавр з Юрківки», то в даному випадку я можу з упевненістю заявити, що це читання було для мене корисним.

Воно було корисним, насамперед, тому, що я дещо засвоїв, навчився деяким корисним речам, отримав цінну інформацію щодо того, як жити далі. У цьому творі описані пригоди двох хлопчиків під час літніх канікул. Варто визнати, що вони провели своє літо досить добре і цікаво, отримали корисний для дітей досвід і цінні емоції. Головне для будь-якої дитини — це навчитися чомусь у житті, пережити своє дитинство з цікавістю і корисним досвідом, це напевно стане в нагоді в подальшому житті. Головні герої цього твору ніяких проблем з цим не мали.

Завдяки цим твором я навчився тому, що в дитинстві потрібно отримувати від життя яскраві емоції, старатися зберегти їх, щоб перейти у доросле життя життєрадісною і щасливою людиною. Крім того, завдяки прочитанню я зрозумів, що дитинстві не потрібно нічого боятися. Слід шукати пригоди, цікаві події, адже вони здатні дати людині цікавий і корисний досвід. Є такі діти, які багато в чому обмежені — їм багато чого не дозволено через суворих батьків або через власний страх. Такі люди не зможуть пережити той же цінний життєвий досвід, який мали головні герої «Митькозавра з Юрківки» Сергій Стеценко і Дмитро Омельчук. Цілком можливо, що через це доросле життя таких дітей буде позбавлене того, що мають діти, які проводять час так, як головні герої розглянутого твору.

Якщо ви ставите питання про те, чи може чогось навчити твір авторства Стельмаха «Митькозавр з Юрківки», вам безперечно варто знати, що так, може. Особисто мене він багато чому навчив. Думається, що багато чому воно зможе навчити й вас. Зокрема, в ньому міститься корисна інформація про те, як слід проводити дитинство молодим людям, в якому напрямку розвиватися і з кого брати приклад. Немає сумнівів, що ця інформація корисна для людей мого віку.