Українська література - шкільні твори - 2023

Художнє вираження В. Сосюрою любові до рідного краю у вірші «Солов’їні далі, далі солов’їні…»

Всі публікації щодо:
Сосюра Володимир

Український письменник Михайло Стельмах так сказав про Володимира Сосюру: "Володимир Сосюра — це глибинно бентежний березень і замріяно прозорий вересень української поезії. Як не можна уявити весни без березневої безпосередності, а осені без вересневої щедрості, так не можна уявити нашої поезії без Володимира Сосюри".

Володимир Сосюра — талановитий поет-лірик, співець боротьби, кохання, неперевершений майстер чарівного слова. Він співець червоних, суворих осінніх вітрів і важких років, замріяний живописець світанків, журавлиних перельотів і голубих далей. Поет, чиї вірші ніжні, мов пісня солов’їна:

Солов’їні далі, далі солов’їні…

Знов весна розквітла на моїй Вкраїні.

Так писав сам поет в одноіменній поезії. Володимир Сосюра знову радіє весні, яка прийшла на рідну батьківщину, радіє життю, тому, що "знову серце б’ється молодо і дзвінко…" Увесь край постає перед поетом розквітлим, оновленим:

У росі фіалки, ріки у тумані…

Пейзажна лірика переплітається з інтимною. Молодість нагадує про себе поетові, він пригадує сині очі коханої, які мають один колір із небом. Поезія В. Сосюри щира, завжди була співом душі відкритої, людяної, дивовижно тонкої і ніжної у своїх почуваннях:

Я іду до гаю, і в блакить безкраю

Серце моє лине й птицею співає…

У самому вірші і лірика кохання, і замилування природою. Хіба можна залишитись байдужим до весни, до кохання?

Поезію Володимира Миколайовича люблять малі діти, юнаки і дівчата, дорослі і старі. В сербці кожного знаходять щирий відгук ніжні й пристрасні слова поета про весну. Його вірші — це розкрите серце людини, вона проста, ніжна, гаряча, вірна. Тим-то і є такий близький поет своєму читачеві. В цьому — найбільша заслуга поета перед народом, велике його значення в нашому житті…

Чарівне багатство лірики Володимира Сосюри яскраво свідчить про те, що їх автор увійшов у поезію, як натхненний співець життя, він поруч із нами, він житиме вічно. Якою б не була людина, але їй завжди буде подобатися наша природа, така мінлива, закохана, така "ніжна і тривожна", як Володимир Миколайович Сосюра.