Українська література - шкільні твори - 2021

Образ України, ідея нерозривної єдності людини з рідною землею у віршах В. Сосюри

Всі публікації щодо:
Сосюра Володимир

Гімном любові та ніжності, краси і синівської вірності промовляє до нас поет В. Сосюра у своїй безсмертній поезії «Любіть Україну». Він називає її вишневою, солов’їною. Все, що знаходиться навкруги нас, — пташки, квіти, усмішка, пісня — це все, на його думку, є нашою Батьківщиною. І поет закликає нас любити її, шанувати, бо лише в гармонійній єдності людини з рідною землею можна відчути вічність щастя і радості.


До образу України зверталось багато поетів, і кожний по-своєму дарував їй свою любов, зізнавався у своїй прихильності, присвячував їй прекрасні слова. Неповторно і яскраво зробив це В. Сосюра. Він, відчуваючи найменший порух душі і серця, пов’язував це з любов’ю до України, бачив цвіт квітки, чув спів пташки — і це для нього означало частину його самого, частину Батьківщини.

Синь гаїв, поля, світання,

Пісня солов’їна.

Ніжний шепіт і зітхання —

Моя Україна.

Він представляє Україну у віршах щасливою, «осіянною сонцем», з очима волошок, ланами, зітканими золотом. Відвертість і щирість поетових зізнань підтверджують віршові рядки, де автор вдається до опису рідної землі, до їх порівняння:

В тебе і губи, і брови твої,

Як у моєї Вкраїни…

До болю в душі любить В. Сосюра Україну. І в цьому почутті злилося особисте і громадське, інтимне і патріотичне:

Ось вона йде увінку, як весна…

Стиснулось серце до крику…

В ньому злилися і ти, і вона

В образ єдиний навіки.

У кожній його поезії змальовується прекрасний пейзаж, джерельно чистими струмками тече безмежна повінь почуттів — кохання, жагучої, палкої пристрасті до неї — до України. Лише людина, яка пропустила крізь себе всі ці почуття, може бути автором таких чудових віршів. Закоханість поетова переростає у тривожний біль, коли серце починає відчувати неспокій за долю Батьківщини, коли їй загрожує якась небезпека.

Ой ви, ночі Донеччини сині,

І розлука, і сльози вночі…

У цих рядках біль, душевна розлука, бо В. Сосюра згадує ночі Донеччини, але сам десь далеко. І це доводить те, що, лише перебуваючи в єдності з рідною землею, людина може відчувати спокій, може в повній мірі жити зі своєю чистою безмежною любов’ю до Батьківщини, як відчував і жив В. Сосюра.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.