Українська література - шкільні твори - 2024

Враження від весняних картин у вірші В. Сосюри «Люблю весну»

Всі публікації щодо:
Сосюра Володимир

Варіант 1

У творчості В. Сосюри вірші присвячені усім порам року. При цьому поет однаково милується і чарівними барвами літа, і багряним убранням осені, і білим одягом зими, і свіжою зеленню весни.

У вірші «Люблю весну» яскраво проявляються почуття поета до чудової пори року, «коли життя цвіте, як пишний сад». Поет милується красою природи, і намагається передати нам свої враження від весняного пробудження всього навкруги. Природа для автора — жива істота: «мов у сні, шепочуть листя губи», «квіти шлють солодкий аромат», «рида од щастя соловей», «заглядає сонце під повіки». Лише людина, яка щиро любить природу, яка пильно придивляється до найменших проявів її життя, може дібрати такі слова, так і лише очима — він бачить природу самісіньким серцем. І серце це починає співати від радості, воно починає жити життям тендітних бруньок на деревах, повноводних весняних річок і зеленіючих гаїв, життям найменшої пташки, що повернулася з теплих країв, життям першого проліска…

Прочитавши вірш Володимира Сосюри, ми починаємо самі дивитися на природу іншими очима, починаємо бачити, як місяць «білить променем своїм» українські хатинки, як він «п’є тепло ночей ласкавих» у той час, як на лугах уже «пливе туманів дим». І починаємо ще більше любити весну.

Варіант 2

Я прочитав не так вже й багато віршів В. Сосюри, але зрозумів, що стрижнем його поезії є любов до Батьківщини. Кожна людина повинна самостійно відчути в своїй душі почуття любові до рідної землі. А приводом до цього може стати, наприклад, милування красою рідної природи. Навесні природа оживає — це прекрасно. Герой вірша зачарований весняним пробудженням, коли «плюскочуть ріки», «рида од щастя соловей». Він любить весну, яка приносить в його рідний край радість оновлення.

Саме навесні ночі прозорі, тихі й теплі. Можна безкінечно милуватися красунчиком місяцем, який блукає середзірок і білить своїми променями хати. Можна разом із дубом пишатися його зеленим вбранням. А можна просто лягти на землю й вдивлятися у глибину неба. Десь там з’явиться ключ журавлів, що курличуть і курличуть, ніби запрошують тебе приєднатися до їх співу.

Любов до рідної землі не потребує багатьох слів, достатньо лише таких:

Люблю весну, та хто її не любить

На цій чудесній, радісній землі!