Українська література — шкільні твори - 2022

Утвердження національної самосвідомості українців — жителів Зеленого Клину (за романом І. Багряного «Тигролови»)

Всі публікації щодо:
Багряний Іван

Історія заснування Зеленого Клину на Далекому Сході. (Ще в XVI ст. українські козаки разом з московськими мандрівниками проникали на простори Сибіру. У 80-х роках XIX ст. почалося масове освоєння українцями Далекого Сходу. Вони вирушали в невідомий край цілими родинами, корчували дикий ліс, обробляли землю, тяжкою працею наживали добро. Компактно оселившись серед тайги, колоністи назвали цю місцину Зелений Клин.)

Духовний зв’язок колоністів з далекою Україною.

Українські назви нових поселень. (Оселившись на Далекому Сході, українці заснували цілі поселення. Це була друга Україна, але щасливіша. Сумуючи за рідним краєм, переселенці називали свої села Київ, Чернігівка, Полтавка, Катеринославка, Переяславка тощо.)

Традиції національно-родинної культури. (Українці селилися понад річками, де можна сіяти хліб, будували хати з глини. Інтер’єр їхніх осель передавав національне світосприйняття, розуміння краси. Ікони у кутку рясно прикрашали рушниками, піч розмальовували квітами і голубами. На свята українці одягали святкове національне вбрання.)

Генетична єдність поколінь. (В українських родинах Зеленого Клину шанували свій рід, берегли його пам’ять, плекали національну самосвідомість. Колоністи говорили рідною мовою, від покоління до покоління передавали традиції і вірування. Наталка Сірківна, героїня роману, з гордістю розповідала про свій рід. Спадковість поколінь виявляється і в збереженні укладу життя: спільна робота, взаємодопомога, повага до старших, покора батьківській волі.)

Виховання любові до України. (У Зеленому Клину народжувалися нові покоління, які ніколи не бачили України. Але батьки і самі жили так, що не втрачали зв’язок із далекою батьківщиною, і дітей своїх виховували у любові до України. Кожна дитина знала свій родовід, шанувала все, що пов’язувало її з батьківщиною, пишалася своєю національною приналежністю. Українці Зеленого Клину відстоювали національно-родинні ідеали в ім’я щасливого і вільного життя нащадків.)На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.