Українська література - шкільні твори - 2022

Риси поетичного стилю М. Рильського

Всі публікації щодо:
Рильський Максим

I. з любов’ю до всього сущого. (Творчість М. Рильського позначена філософськими роздумами про місце людини в житті, про духовні цінності людства, сповнена любові до світу. Важливою рисою поезії є щирість, відвертість.)

II. Побачити головне у щоденному. (Щоденні турботи не заважають письменнику побачити головне в житті.)

1. Шляхетний неокласик. (Головною рисою поетичного стилю Рильського є поєднання культурних традиції з новаторськими мистецькими формами. Дослідники називали його неокласиком не випадково. Він був добрим знавцем класики, людиною широкої ерудиції, а тому вільно використовував історичні й літературні асоціації, паралелі, що надавало особливого колориту його художній палітрі.)

2. Образна система. (Поет створює образи-символи, серед яких найвідомі- шими є «троянди й виноград — красиве і корисне». У цих рядках є ще одна особливість творчості М. Рильського — афористичність («Як парость виноградної лози плекайте мову», «Нове життя нового прагне слова», «Вміє розставатись той, хто вмів любить» та інші). А також образ благословенної землі-вітчизни, зокрема жовтого стиглого лану під блакитним небом.

3. Використання тропів. (Рильський відзначався економним, але влучним використанням тропів і фігур поетичної мови. Показовим з цієї точки зору є вірш «На білу гречку впали роси», який став романсом, бо є справжнім шедевром. Світ змальовано через метафори: «замовкло поле стоголосе в обіймах золотої мли», «і тільки дальніми піснями в моєму серці продзвениш» тощо.)

III. Рильський — великий майстер форми. (Добре освічений поет знався на класичній літературі і втілював свою поезію у форми сонету, октави, терцини. Використовував також такі класичні строфічні форми, як: рондо, онєгінська строфа, секстет, п’ятивірш, що помітно збагатило українську лірику. Вільно використовував не тільки класичні розміри силабо-тонічного вірша, а й верлібр.)

IV. Значення творчості М. Рильського. (Його вірші легко запам’ятовуються, але не тільки завдяки пісенности або простоті. Поезії М. Рильського — це взірець високої культури вірша, організованого за всіма правилами європейського мистецтва. Цьому сприяла обізнаність зі світовою класикою, адже М. Рильський створив в Україні цілу школу перекладу, його перекладами користуються й досі. Заслуга поета М. Рильського ще й у тому, що він разом з іншими неокласиками утримував українську літературу на рівні світових стандартів, не даючи сповзати їй до примітивізму, який насаджували численні графомани, що писали «на злобу дня».)На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.