Українська література - шкільні твори - 2022

«На все дивлюся власними очима». Творча особистість Максима Рильського

Всі публікації щодо:
Рильський Максим

М. Рильський — поет, людина, громадянин, учений. (М. Рильський — поет-інтелектуал, учений, перекладач, який в одній із своїх поезій написав: «На все дивлюся власними очима». І поет дивився на світ, описував його, допомагав збагнути все те, що відбувалося навколо:

Яке це щастя — в радощах земних Трудів і днів спивати кубок повний!)

Відображення в поезії М. Рильського основних проблем його сучасності.

М. Рильський — перекладач. (М. Рильський багато перекладав, бо вважав, що його народ повинен бути обізнаним з кращими здобутками світової поетичної спадщини. Поет був переконаний, що його народ має право читати ці твори рідною мовою. 17 березня 1972 року було засновано премію імені М. Рильського за кращий переклад українською мовою творів світової літератури. А це — визнання великої заслуги поета в галузі перекладу.)

Поетичне кредо М. Рильського — поета. (М. Рильський у своїх поезіях стверджує, що поезія має бути здатна хвилювати читача. Людина без відчутття поезії не може бути по-справжньому щасливою, бо поезія:

…й праця, й радощі зусиль.

Вона потрібна, як потрібні Вода й повітря, хліб і сіль.

Поет розглядає мистецтво як засіб формувння духовно багатої особистості. Тому перед поетом стоїть таке важливе завдання — писати так, щоб утверджувати поезією загальнолюдські цінності.)

Місце творчої спадщини поета в історії української та світової літератури. (З іменем поета нерозривно пов’язане уявлення про громадянську висоту поетичного слова, про мудрість, прозорість і ясність, про новаторський розвиток кращих традицій нашої і світової літератури І половини XX століття.

М. Рильський — великий вчений. Наукові праці з літературознавства, фольклористики і етнографії, мистецтвознавства, мови свідчили про те, що М. Рильський був енциклопедистом свого віку.)На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.