Українська література - шкільні твори - 2022

Еднання людини і природи в поезіях Максима Рильського

Всі публікації щодо:
Рильський Максим

I. Максим Рильський — самобутній національний український поет (поет-кла- сик, не втрачає свого значення з часом, зі зміною епох та ідеологій, основа творчості — правда, любов і краса).

II. Рання творчість молодого поета.

1. Джерело натхнення перших віршів (чарівні картини сільських пейзажів рідної Романівки; любов до рідної землі; щастя молодості; закоханість у земну красу; спілкування з розумними й цікавими людьми; спогади дитинства, «Збирають світлі, золоті меди…»).

2. Бережливе ставлення та любов до рідної природи («Розмова з другом»: закликає «берегти кожну стеблинку, дбати про веселе птаство в лісі», «про веселі дерева»; ліс — це живий витвір природи: «Ліс зустрів мене як друга…»).

3. Уславлення природи, рідного краю, творчої праці людини («Чотири вірші»).

III. Хвилювання поета про місце поезії в добу науково-технічної революції.

1. Події в історії земної цивілізації (вихід людини в космос — змінюється світовідчуття, розуміння свого місця й ролі у всесвіті: світ ділиться на «фізиків», у яких виникає думка, що поезія, музика, природа нічого не варті, і «ліриків»).

2. Боротьба поета за людську душу (збірка «Голосіївська осінь»; «Діалог»: виступає проти байдужих, очерствіяих душами людей, які не люблять і не розуміють природу:

Як же так убого ви живете.

Чом так занепали ви, скажіть.

Щоб у дні космічної ракети Солов’я не в силі зрозуміть?)

3. пророчі думки поета (лихо в Чорнобилі, планета перебуває на межі екологічної катаетрофи; філоеофеькі роздуми над важливими життєвими проблемами; цикл «Таємниця оеіннього лиетя»).

IV. Мої думки про епівіенування людини і природи.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.