Українська література - шкільні твори - 2022

Слово - найдорожчий скарб народу (за поезісю М. Рильського «Мова»)

Всі публікації щодо:
Рильський Максим

Я загалом не дуже люблю поезію. Мені більше подобається література іншого напряму. Наприклад, фентезі. Тому-то й слова вчителя про вивчення творчості М. Рильського я сприйняв без особливого ентузіазму. Але все-таки налаштувався на урок і прислухався…

Вірш читала Тетяна, наша відмінниця і визнаний читець. Голос лився пристрасно й піднесено. Я навіть не знаю, що сталося зі мною, які потаємні струни душі порушила ця поезія. Згадався епіграф М. Рильського, з якого починався урок: «Слово — зброя. Як усяку зброю, його треба чистити й доглядати». А й справді, чи «чистимо» ми слово? Чи доглядаємо його? Я замислився: ми, люди XXI століття, дійшли до найвищих вершин у науці й техніці. Ми приділяємо увагу найменшим дрібничкам, а про головне забули! Забули, що потрібно «пильно й ненастанно полоти бур’ян», тобто викорінювати з мови слова-пара- зити, слова-сміття. М. Рильський майже 60 років тому порушував проблему, що є актуальною й нині. Хто з нас без особливої потреби зазирає у словник? Певен, що майже ніхто. А це ж «пишний яр, а не сумне провалля», як пише автор. І в тому «пишному яру» можна знайти такі квіти-коштовності! Адже це перлини української мови! Тим більше, що створювали цей «сад» Грінченко й Даль.

Мова — це найдивовижніший і найчарівніший скарб, який людина створила за всю свою історію. Скільки нерозгаданих таємниць, яка краса й могутня сила криється у найпростіших словах, які здатні зворушити людське серце. Тож давайте, «як парость виноградної лози, плекати мову». «Чистіша від сльози вона хай буде!»На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.