Українська література - шкільні твори - 2022

Музика й поезія завжди поряд (за віршем М. Рильського «Пісні»)

Всі публікації щодо:
Рильський Максим

У кожній мові, кожнім слові краси майбутнього шукаймо (М.Рильський)

Видатний український поет Максим Рильський виріс у мальовничому селі Романівці. Родина Рильських любила й збирала народні пісні. Таке гарне відношення до пісні передалося і самому Максиму Рильському. У вірші «Пісні» поет розкриває читачам значення пісні як для нього, так и для всього людства.

У творі пісні названо «цілющими травами». Вони передають всю палітру почуттів народу:

В піснях і труд, і даль походу, і жаль, і усміх, і любов, і гнів великого народу, і за народ пролита кров.

Із самого народження людини її супроводжують музика й поезія. У бою, у спільній праці, у родині пісні згуртовують людей для єдиної мети: «…та всі вони в єдине злиті у мрії людства віковій».

Поет наголошує, що він «з любов’ю вухо привертає до братніх на землі пісень». М. Рильський з повагою ставиться до всіх народів.

Ця поезія звучить як пісня, бо вона мелодійна, ритмічна, із внутрішньою музикою. Значення пісні в житті людини неоціненне. Вона дійсно допомагає жити в злагоді. Пісня — душа нашого великого народу.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.