Українська література — шкільні твори - 2022

«Тигролови» як український пригодницький роман

Всі публікації щодо:
Багряний Іван

Актуальною проблемою залишається визначення жанру роману «Тигролови» I. Багряного, оскільки кожен із дослідників знаходить ознаки того чи іншого жанрового різновиду.

Твір ілюструє більшу частину характерних ознак пригодницького роману. Однією з таких особливостей є спроба втримати увагу читача за допомогою інтриги — кожен розділ закінчується на цікавому місці, а наступні епізоди перегортають уявлення читача про подальший сюжет.

Невід’ємною частиною роману «Тигролови» є подорож. На початку твору Григорій Многогрішний знаходиться в потязі, який везе ув’язнених на Далекий Схід. Він тікає, і втеча стає його щасливим квитком, завдяки якому він знаходить кохання. Тут же виявляється мотив переслідування, який і тримає напругу, змушує переживати за позитивних персонажів — Григорія та Наталку.

Проте, на відміну від канонічних творів пригодницької літератури, «Тигролови» мають розлогі пейзажі й описи побуту, які є важливими для створення цілісної сюжетної картини. Інші епізоди, такі як, наприклад, полювання, зображені динамічно, дія переважає над описом.

Вагомими є специфічні риси образної системи. Усі образи досліджуваного літературного зразка можна розподілити на дві полярні частини. Такий розподіл свідчить про дотримання загальнолюдських уявлень про морально-етичні категорії як добро та зло. Перше у творі завжди перемагає, і тому можемо говорити про повчальний зміст твору.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.