Українська література - шкільні твори - 2022

Руська трійця та значення її діяльності для розвитку української літератури (план)

Всі публікації щодо:

I. Виникнення "Руської трійці". ("Руська трійця" - це нелегальний літературний гурток, організований 1834 р. у Львівській духовній семінарії).

II. Просвітницька діяльність учасників "Руської трійці".

1. Творчість Маркіяна Шашкевича. (М. Шашкевич - тонкий лірик, автор малих віршованих форм. У поезіях "О Наливайку" та "Хмельницького обступлення Львова" автор доводить, що неволя народу не вічна, проти неї слід боротися. Оповіданням "Олеся" Шашкевич поклав початок темі змалювання опришків в українській літературі).

2. Діяльність Івана Вагилевича та Якова Головацького. (1833 року було укладено рукописну збірку "Син Русі", підготовлено до друку фольклорно-літературну збірку "Зоря". Члени гуртка вивчали історію України, збирали фольклор, досліджували печери в Карпатах).

3. Значення видання "Русалки Дністрової". (Вихід альманаху "Русалка Дністровая" започаткував літературне й загальнокультурне відродження Західної України. "Русалка Дністровая" підносила дух народу, зміцнювала віру, кликала до єднання українців).

4. Перекладацька діяльність І. Вагилевича. (1836 р. 1. Вагилевич вперше переклав українською мовою "Слово о полку Ігоревім").

III. Діяльність "Руської трійці" в оцінці видатних людей. (Діяльність "Руської трійці", на думку академіка О. Білецького, була першою спробою народу Західної України заявити про своє існування, про свою національну гідність. Із симпатією і теплом писав про цей гурток І. Франко, а Дмитро Павличко такими словами завершив розповідь про заслуги "Руської трійці":


І випливає наша мова

Русалкою з глибин Дністра!)На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.