Українська література — шкільні твори - 2022

Ідея єдності людини з її витоками у романі Галини Пагутяк «Зачаровані музиканти»

Всі публікації щодо:
Пагутяк Галина

Від першої сторінки роману-феєрії «Зачаровані музиканти» Галина Пагутяк переносить нас у світ чарівного минулого, що затягує у вирій пригод та істот, що асоціюються з дитячими казками.
Насправді, письменниця дуже вміло поєднала кельтську та українську міфологію. Хоча і здається, що історія більше схожа на казку, сама ж Г. Пагутяк стверджує, що у основі роману лежить її родинна легенда.
У творі відбувається об’єднання минулого з сучасним, сучасного з майбутнім в один рухливий струмок, у вирій якого попадає сім’я Домницьких. Зустріч з «Пані з огненним волоссям» змінила його життя та привела до пізнання таємниць не тільки свого внутрішнього світу, а й до вивчення минулого роду. В основу образу цієї чарівної пані лежить кельтська легенда про «fairy lover» — містичну істоту, яка викрадала чоловіків з цього світу.
Велику рану залишила Пані на серці головного героя, від якої неможливо було утікти. Єдиним вирішенням проблеми було шукати порятунку в обіймах його новоспеченої любові. Але як ми дізнаємось потім, не світле почуття рухало парубком, а давне родинне проклятя, яка було накладено на його діда, Георгія Домницького. Повернення до витоків свого роду і дало розв’язок цій таємниці.
Георгій завдав шкоди «Княгині тих, хто живе під землею» та був покараний за це. Його син так і не дізнався, що за туга у серці не дає спокою. Внук Матвій все таки повернувся до самого початку і зрозумів причину свого болю.
Протягом усієї книги читач може почути цю тужну мелодію, яка губить рід Домницького. Цим і зачепила Г. Пагутяк, своїм вмінням об’єднати два світи в один всесвіт та відчути, що ти його частина.


Валерія ПатюкНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.