Українська література - шкільні твори - 2022

Климентій Зіновіїв та його поетичні твори

Всі публікації щодо:

I. Климентій Зіновіїв — освічена людина і талановитий поет. (Жодних біографічних відомостей про Климентія Зіновіїва на збереглося. Висновки про життєвий і творчий шлях автора робимо, спираючись тільки на його твори).

II. Характеристика творчої спадщини Климентія Зіновіїва.

1. Життєвий шлях Климентія Зіновіїва. (На основі вивчення творів дослідниками зроблено кілька припущень із приводу біографії Климентія Зіновіїва. Народився письменник у середині XVII століття, зазнав поневірянь та скрути, але самотужки здобув освіту (найімовірніше, церковну), згодом постригся у ченці, багато подорожував Україною).

2. Загальна характеристика творів. (Для творчості Климентія Зіновіїва характерна надзвичайна жанрова різноманітність. Серед його поезій зустрічаємо елегії, епіграми, повчальні вірші, псалми, молитви, панегірики. Більшу частину поезій написано тринадцятискладовим віршем, хоча автор не завжди дотримується саме цього розміру).

3. Тематичні особливості поезій Климентія Зіновіїва (Твори Климентія Зіновіїва поділяють на дві тематичні групи — суспільно-побутові та філософсько-релігійні. К. Зиновіїв був чи не найпершим українським поетом, що розкрив у своїх творах гострі соціальні та моральні проблеми тогочасного суспільства. Йому були дуже близькими болі селян. У своїх поезіях К. Зіновіїв оспівує працелюбність, справедливість, виступає проти безглуздих війн, сатирично засуджує людські вади та пороки. Автор уміло

використовує фольклорний матеріал, адже народна творчість завжди була йому дуже близькою. У своїх філософсько-релігійних поезіях автор розмірковує над одвічними темами, надає своїм творам не тілььси філософського, а й повчального характеру).

III. Значення творчості Климентія Зіновіїва та його сучасників. (Климентій Зіновіїв зробив коло існуючих на той час творів тематично ширшим, надзвичайно збагатив тогочасну літературну мову розмовними елементами, зробивши її яскравішою та більш живою. Найвідомішими сучасниками Климентія Зіновіїва були Лазар Баранович, Касіян Сакович та Іван Некра- шевич. Кожен із цих письменників зробив свій внесок у розвиток давньої літератури).На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.