Українська література — шкільні твори - 2021

Прояв сильної жінки в сучасному світі через призму циклів поезій «Триєдина перспектива» та «Прості вірші» Марії Матіос

Всі публікації щодо:
Матіос Марія

Марія Матіос відкрила у своїх поезіях вікно у всесвіт жіночої душі з усіма її переживаннями. Автор змогла передати атмосферу дорослішання дівчини, ріст в особистому плані та боротьбу з сучасним «чоловічім» світом.

У циклі «Триєдина перспектива» М. Матіос змогла передати 3 основних етапи, через які проходить, напевно, кожна дівчина на шляху до самодостатньої людини. Письменниця не акцентує уваги на віку безіменної героїні твору, що є дуже важливою складовою цього циклу. У суровому світі, який здається створений для чоловіків, жінки знаходять у собі сили залишатись такими як вони є — зі своїми амбіціями, емоціями та почуттями. Якщо у першій частині ми бачимо персонажа тендітного, заляканого, з безліччю запитань, то наприкінці — це людина зі стержнем, яка не втратила своє особисте «Я» під тиском сучасного суспільства.

У другому циклі поезій «Прості вірші» у центрі уваги стає дівчина як збірний образ усіх жінок та питання, які переслідують кожну з них протягом життя. У цій праці є відголоски буковинського колориту, адже сама М. Матіос родом з карпатського регіону. У кожній частину (усього їх 6) нам розкриваються питання, які турбують внутрішній світ дівчини. Вона хоче насамперед простого жіночого щастя — чудову родину, коханого чоловіка, добробут та здоров’я своїй сім’ї. Автор змалювала цілу бурю емоцій, що вирують у душі. З таким трепетом та коханням вона молиться за своє сімейне щастя, що в цих рядках розумієш всю силу жіночої молитви та слова.

Марія Матіос об’єднала тонкі грані жіночої душі у противагу консервативності чоловічого мислення. Це узагальнення образу сучасної жінки з нотами фемінізму. По суті, обидві поезії є художнім уособленням кохання та життя дівчини.


Валерія ПатюкНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.