Українська література - шкільні твори - 2022

«Але ж світ красний — голова крутиться…» (за мотивами поезій І. Калинця)

Всі публікації щодо:
Калинець Ігор

Природа — добра й справедлива мати. Ми всі її діти. Найслух- няніші з нас уважноставляться до матері природи, вміють помічати її красу, користуватисядарунками. Ці діти ніколи не зрадять.

Саме так ставляться до природи і дитячийписьменник Ігор Калинець. Його твори оспівують її красу, вчать у звичних явищахпобачити живу картину. У вірші «Стежечка» автор простежує весь шлях стежечки:

Сама біжиш, через струмок перескакуєш, батіжком попилюці цвьохаєш.

Поет називає її «дзиґою», бо «такаверчена». Стежка веде до гори, звідки видно весь світ. Цей світ захоплює героя, що «голова крутиться». У вірші «Блискавка» міститься поетична загадка про цеприродне явище. «Автор називає її «королевою темряви», «писаною красунею» ізчарівним дзеркалом. А у творі «Веселка» йдеться про те, як побралися «князенкосоняшник» і дівчина веселка. Ця красуня зображена із коромислом і стрічками. Асоняшник дарує їй «золотий черевичок» — сонце. Тому що веселка з’являєтьсятільки при сонці. Щасливий той, хто бачить природу такою загадковою йпрекрасною. Дружи з природою — і життя буде цікавішим.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.