Українська література — шкільні твори - 2021

Покликання й призначення людини на землі, коли завжди є проблема вибору життєвого шляху у поезії «Обнови» Ігоря Римарука

Всі публікації щодо:
Римарук Iгор

З давніх часів існує вічне питання життєвого призначення. Для чого ми живемо і чи є сенс у нашому існуванні? Відповідь на це шукали багато науковців, філософів, поетів. І напевно кожна людина, рано чи пізно, намагається знайти сенс свого життя.

Свою точку зору на це риторичне питання продемонстрував Ігор Римарук у своєму творі «Обнови». Вірш написаний у формі верлібра, що є характерним для автора. Постмодерністське переосмислення давніх символів демонструє нам новий погляд на цю вічну проблему.

Чарівне поєднання біблейських мотивів з сучасними реаліями втілено у цій поезії. Вся вона пронизала порівняннями та протиріччями. Філософський підхід до питання людського призначення дійсно вражає під час прочитання цього вірша.

Автор показує, що протягом життя наші дитячі мрії можуть змінюватись на протилежне, точно так як в вірші змінюється лавровий вінок на терновий. У вирі життя наші погляди, наше оточення з плином часу змінюється, але важливо у цьому круговороті не загубити своє справжня призначення:

«хрест не орден

хрест не одберуть».

Любов’ю до біблейських мотивів пронизана вся поезія. Взагалі, на них і будується все бачення життєвого призначення у вірші «Обнова». Нести свій хрест, який ніхто відбере, ніхто не змінить і який буде з тобою до кінця життя. Кожна людина бачить в образі хреста щоб своє, особливе. Тому ця поезіє і зачаровує, людина має змогу знайти свій потайний сенс у кожному рядку.

Наприкінці твору Ігор Римарук прославляє безсмертність людської душі та її тягу до небес. Чиста душа, яка не заплямована змінами від оточуючого світу, як «одвічна зоря», знаходить свій шлях додому.


Валерія ПатюкНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.