Українська література - шкільні твори - 2024

Ганнуся і Хлопчик-Фігурка (за оповіданням І. Калинця Хлопчик-Фігурка, який задоволений собою)

Всі публікації щодо:
Калинець Ігор

І. Звідки беруться фантастичні герої? (З дитячих фантазій. Можна легко знайти собі товариша, намалювавши його на склі чи на папері. З ним буває весело. Можна з ним спілкуватися чи довірити йому свої таємниці. Ось і Ганнуся на віконному склі трамваю намалювала фігурку хлопчика. Коли вона збиралася вийти на зупинці, Хлопчик-Фігурка попросив узяти його з собою. Так він і оселився у Ганнусиному ранці в альбомі для малювання).

II. Хлопчик-Фігурка — майстер перевтілення. (Ха-еФ пробував себе у творчості. Він тричі писав твори про неймовірні пригоди зі своєї біографії).

1. Родом із далекої планети. (У автобіографічному творі, який Ха-еФ написав Ганнусиним почерком у її зошиті, розповідається про далеку планету Хві-гурію. Мешканці планети жили на скляних стінах. З часом їх стало так багато, що постало питання про переселення на інші планети. Так Хлопчик-Фігурка опинився на Землі).

2. Малюнок у стародавній печері. (Наступного разу твір Ха-еФ "Мій другий життєпис" з’явився у Соломійчиному зошиті, У новому творі Хлопчик-Фігурка розповів, що колись дуже давно він був намальований на стіні печери, де люди ховалися від нападів татар. Малий Івасик водив по фігурці пальцем і до нього перейшла мудрість жерців-волхвів. Івасик виріс, жив у монастирі і писав розумні книги. Івасик також має хист до вирізання малюнків на дошках. Хлопчик-Фігурка побував разом з класом в одній із давніх львівських печер).

3. Ха-еФ про сучасні технології. (Ганнуся і Соломійка^ потай поклали Ха-еФа до портфеля однокласника Богданка. Той, побачивши мальованого хлопчика в окулярах, здивувався. Потім виявилось, що Хлопчик-Фігурка вміє говорити. Вони поспілкувалися і вирішили позмагатися, хто краще грає на комп’ютері. Ха-еФ програв і отримав завдання від Богданка написати оповідання. Ха-еФу це сподобалося. У своєму третьому життєпису він написав, що жив у пам’яті комп’ютера. Хлопчик-Фігурка боявся, що його може з’їсти вірус. Але він і насправді цього боявся. Тоді Богданко попросив татка, щоб він видрукував Хлопчика-Фігурку на папері. Потім обвів зображення Ха-еФа кольоровими олівцями і подарував йому нове життя. Тепер Хлопчик-Фігурка подорожує світом. Він задоволений собою).

III. Фантастичний мандрівник. (Оповідання І. Калинця написане у формі окремих оповідань про подорожі мальованого хлопчика. Його шкільні твори переносять читача то на іншу планету, то до старих печер, то у світ нових технічних досягнень. Разом з тим читач знайомиться з різними літературними жанрами: історичними, пригодницькими, фантастичними творами).