Українська література - шкільні твори - 2022

Народна пісня в нашій сім’ї «Їхав козак за Дунай»

Всі публікації щодо:
Климовський Семен

Український народ склав безліч чудових казок, загадок, прислів’їв, приказок. Але особливо багато складено пісень. Люди, переживаючи якесь сильне почуття (радощі, смуток, гнів), під час праці, відпочинку складали пісні. Бо в них люди вкладали слова, які були в їхньому серці. Серед народних пісень є чимало творів літературного походження. Вірші, створені кимось із поетів, потрапляли в народ. Люди добирали до них мелодію і співали їх. Українські пісні відзначаються милозвучністю, бо їх складали обдаровані люди. Українська народна пісня може бути і веселою, і сумною, але вона завжди мелодійна та красива.

Якось я поїхала з батьками до Києва. Біля Софіївського собору ми побачили чоловіка, який грав на бандурі та співав українську народну пісню «Їхав козак за Дунай». Ми зупинилися і зачаровано слухали. Мені дуже сподобалася пісня, і я вирішила дізнатися, як ця пісня дійшла до нашого часу. Бандуриста звали Іван Андрійович, він із задоволенням погодився розповісти про пісню.

На початку минулого століття вчені були неймовірно здивовані з того, як далеко помандрувала одна з шотландських народних пісень. Вона прижилася в Україні й стала тут народною, широко знаною під назвою «Їхав козак за Дунай». Але коли дослідники глибше проаналізували цю загадку, то виявили зовсім інший факт. З’ясувалося, що пісня «Їхав козак за Дунай» народилася-таки в Україні, а залетіла аж до Шотландії. Вона звучала часто і французькою, і болгарською, й угорською та іншими європейськими мовами. А ще з’ясувалося ім’я автора, ним виявився Семен Климовський.

Пісня «Їхав козак за Дунай» стала найулюбленішою піснею нашої сім’ї. Без неї не обходяться жодні родинні свята. Вона вражає своїм правдивим змістом, поетичною формою, чудовою мелодією, у повсякденному житті пісні полегшують працю людей, звеселяють їх під час відпочинку, підтримують у нещасті.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.