Українська література - шкільні твори - 2022

Відповіді на питання до твору «Сліпий музикант» В. Короленко

Всі публікації щодо:

Які образи української культури присутні на сторінках повісті? (Образи кобзарів, згадки про козаків, українські народні пісні).

Хто першим увів Петра у світ музики? (Старий Йохим, який грав на сопілці).

Як у тексті  говориться про українську пісню. («Це пісні сильного, вільного народу. Твої діди по материнській лінії співали їх у степах на Дніпрі, на Дунаї, і на Чорному морі…»)

Яку пісню співав Йохим? («Ой, там на горі та женці жнуть»).

У зв’язку з чим у повісті згадуються козаки? (У зв’язку з подорожжю, під час якої Петро, Евеліна, Максим, Анна Михайлівна, Ставрученки приїхали на леваду Остапа і побували на могилі Ігната Карого — старого козака).

Що прочитав Петро на могилі? Як він це зробив? (Петро читав за допомогою пальців. Він прочитав, кого там поховано і як загинув Ігнат Карий)

Які українські реалії зображено в повісті? (У творі згадуються базари, по яких ходили сліпі і співали пісень. У селах мандрівні музиканти збирали велику кількість вдячних слухачів)На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.