Українська література - шкільні твори - 2023

ВЛАСНІ РОЗДУМИ ПРО ВЧИНКИ І ХАРАКТЕР ЕНЕЯ ПІСЛЯ ПРОЧИТАННЯ «ЕНЕЇДИ» І. КОТЛЯРЕВСЬКОГО

Всі публікації щодо:
Котляревський Іван

«Еней був парубок моторний…». Саме такимисловами розпочинається один з найвідоміших творів української літератури — бурлескно-травестійна поема І. Котляревського «Енеїда». Отже, віД


про надзвичайну мужність козаків і зміг втілити цеу своєму творі. З якою любов’ю описує автор героїв: старого, мудрого івідважного Тараса, його сміливих синів Остапа та Андрія. Як тонко передає їхніпочуття: вагання Андрія, що повинен зробити вибір між коханням і вірністюБатьківщині; біль Тараса за Андрієву зраду і через передчасну загибель обохсвоїх «соколиків». А від сцени загибелі старого Бульби просто сльозинавертаються.

А хто краще за Гоголя знав усіх українських чортівта демонів? «Ніч перед Різдвом», «Майська ніч, або Утоплена», «Вечір передІвана Купала», «Вій» присвячені темі української демонології. Письменниквиявився таким експертом у цій сфері, що й досі ходять легенди про те, щоГоголь неодноразово повторював подвиги своїх героїв: спілкувався з нечистоюсилою, літав на чортах та ще багато чого наробив.

Добре знав Микола Васильович український фольклор, довгий час збирав народні пісні. І, звичайно, це не могло не знайти відбитку увласній творчості письменника: кожен розділ «Сорочинського ярмарку» починаєтьсяепіграфом — словами пісні, легенди, прислів’я, що відбивають сутність розділу.У цьому творі письменник занурює нас у стихію українського народного гумору, веселощів та жартів, він захоплюється талантами свого народу, складає своєріднухвалебну пісню.

Кажуть, Микола Гоголь зробив для України те саме, що і Валь- тер Скоттдля Шотландії, — відкрив її всьому світу. І недаремно ще й досі ведутьсясуперечки про те, чий же насправді Гоголь письменник — російський чи все-такиукраїнський?