Українська література - шкільні твори - 2024

Яким я уявляю людське щастя за твором Богдана Лепкого «Цвіт щастя»

Всі публікації щодо:
Лепкий Богдан

Щастя — це те, до чого прагне кожен — великий і маленький, дитина і дорослий. Щодо щастя існує багато різних думок і версій. Хтось вважає, що щастя досягається просто і з легкістю, хтось упевнений, що щасливі люди бувають лише моментами, для когось і зовсім щастя не буває. Є й такі, які думають, що щастя — це не мета, а процес, такі люди думають, що щасливим можна стати лише тоді, коли людина постійно підтримує такий стан в самому собі. Найчастіше в загальності мріють діти, вони ж постійно мріють про щастя і намагається чітко зрозуміти для себе, що є щастя і які в нього межі. Про одного з таких маленьких мрійників розказано в оповіданні Богдана Лепкого «Цвіт щастя»

Маленький хлопчик, який був головним героєм твору, весь час намагався зрозуміти, що ж таке насправді щастя. Це питання долало його думки постійно, тому він звернувся до самої близької своєї людині з цим питанням, що таке щастя він спитав у своєї мами. Мама хлопчика, розуміючи складність питання, спробувала відповісти якимось простим чином і сказала, що щастя — це цвіт, який робить усіх людей щасливими і задоволеним життям. Хлопчик тут же поставив наступне запитання про те, де ж росте цей цвіт.

Як з’ясувалося, цвіт цей зростав за озером. Мама сказала про це синові, але тут же суворо заборонила ходити туди і застерегла малюка, що він ще зовсім маленький і слабкий і дістати цей цвіт йому абсолютно не під силу. Але дитина не послухала маму і вночі відправилася за цвітом. Як і передбачалося, дістати бажаний цвіт хлопчику не вдалося, а тому він мало не потонув і сильно захворів, що призвело до марення про квітку щастя. На щастя, все в підсумку стало добре. Хлопчик одужав, успішно продовжував рости, дорослішати розумово і фізично. Але в той же час він все ще прагнув зірвати ту саму квітку щастя.

Головний герой твору Богдана Лепкого був маленьким хлопчиком і прагнув щастя, як і всі інші люди. Для нього щастя виражалося у квітці, хоча цілком зрозуміло, що насправді жодна квітка сама по собі не може зробити нікого щасливим. За допомогою такої метафори автор хотів показати читачам, що щастя ніколи не буває істинним. Хтось думає, що щастя для нього в грошах, хтось упевнений, що успіх і любов можуть зробити його щасливим, є й такі, кого порадує квітка. Люди самі придумують собі щастя, а потім прагнуть досягти його протягом всього свого життя.