Українська література - шкільні твори - 2024
Процес становлення особистості утворах І. С. Нечуя-Левицького «Хмари» та «Кайдашева сім’я»
Всі публікації щодо:
Нечуй-Левицький Іван
I. Головне життєве завдання людини — дати життя самому собі. (Спираючись на зміст повісті «Хмари», можна визначити багато життєвих ситуацій, які формують особистість).
II. Чи потрібен ідеал у коханні? (Розглянемо це питання спираючись на цитати з твору «Хмари». Ольга все думала, що «він не підходить під ідеал… Але вона любила Радюка й хотіла протягти час». Радюкові не вистачило лише двох речей — грошей і титулів, що становили найбільшу цінність для Ольги. Павло мав свою позицію: «…Катерина більше од Ольги підходила під його ідеал статкової і розумної жінки, …вона не дала б своїй голові зарости бур’яном, як буває з жінками»).
III. Чи варто свободомислити? (Простежимо за поступовим очерствінням Дашковича. Він так і не створив чогось нового. Переписуючи і завчаючи чужі думки, людина не здатна повнокровно розвиватися).
IV. Етика і психологія сімейного життя. (Читаючи повість І. С. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я», бачиш універсальні конфлікти, які постійно повторюються лише при змінених декораціях).
V. Соціальний конфлікт у повісті. (Поступово цей соціальний конфлікт посилюється психологічним. Бо духовна роз’єднаність — лихо, яке отруює кожний день життя родини Кайдашів).
VI. Дійові особи твору «Кайдашева сім’я». (Майже всі герої повісті прагнуть показати себе не тими, ким вони є насправді. Автор показує обмеження їх особистої свободи. Безумовно, кожна людина хоче бути самостійною, мати приватну власність, незалежність від інших).