Українська література - шкільні твори - 2023

Чим схвилював мене вірш Олександра Олеся «Рідна мова в рідній школі»

Всі публікації щодо:
Олесь Олександр

Я дуже пишаюся тим, що живу в самостійній країні. Моя бабуся багато мені розповідала про тяжку долю української мови. Кілька століть український народ жив під чужим гнітом, не маючи права говорити рідною мовою. А вона така багата, красива і милозвучна! Вважається, що за своєю милозвучністю українська мова посідає друге місце у світі після італійської.

Олександр Олесь не випадково назвав свій вірш «Рідна мова в рідній школі». Поет розкрив одвічну мрію українського народу про навчання в школі українською мовою. Хто вміє шанувати своїх батька й матір, той зрозуміє, яку пошану треба мати до рідної мови. Поет народився у селянській родині і змалечку полюбив українську мову, її красу, барвистість, неповторність. Тому в своїй поезії автор наголошує: щоб добре знати рідну мову, необхідно вчити її змалку в школі й поза школою. Треба читати українські книжки і чути рідне слово від людей. Істинна любов до своєї країни немислима без любові до своєї мови. Щасливе майбутнє нашої країни не можна уявити без мови.

Хто в майбутнім хоче жить.

Той всім серцем закричить:

«В рідній школі рідна мова!»

Олександр Олесь у вірші наголошує, що мова об’єднує українців і згуртовує.

Мене схвилював цей вірш ще тим, що поет називав українську мову «наша мати». Хто хоче, щоб наш народ не зник, буде захищати рідну школу й рідну мову. Я дуже хочу, щоб вона лунала всюди: на вулиці, у транспорті, школі. Поет закликає український народ будь-що стояти на сторожі рідного слова:

Краще нам німими стати.

Легше гори нам нести.

Ніж тебе розіп’ясти.

Наша мово, наша мати!

Треба знати, берегти, збагачувати велике духовне надбання нашого народу — рідну українську мову.