Українська література - шкільні твори - 2023

Мої враження від твору О. Олеся «Княжа Україна»

Всі публікації щодо:
Олесь Олександр

1. Олександр Олесь — автор твору про історію Київської Русі «Княжа Україна».

2. Історія ібїївського князівства — історія стародавньої України. (Олександр Олесь описав історію слов’янських народів, які жили на території нинішньої України. Він описав історію приходу у Київ на княжіння Аскольда і Діра, одруження князя Ігоря з Ольгою, написав про покровителя Києва Михайла, слов’янського богатиря Микиту Кожум’яку та інших історичних героїв).

3. Історичні літописи — уроки на майбутнє. (Літописи є неабиякою цінністю для нащадків, їх треба читати, бо в них є цінні вказівки на майбутнє життя народу. Ярослав Мудрий написав своїм синам заповіт. У ньому князь наказав синам не робити розбрату, жити дружно і справедливо вершити суди, зберігати заснований батьком устрій країни. Однак сини не послухалися, бо боролися за владу. Вони почали воювати між собою, через що постраждав народ і занепала держава).

4. Літописні розповіді про героїв — програма славних подвигів. (Звитяжні подвиги літописних героїв, мотиви їхніх вчинків допомагають зрозуміти, що в житті важливе, а що ні. Літописи також допомагають зрозуміти, що шлях сильного чоловіка — це шлях звитяги за Вітчизну, вони виховують любов до рідної землі).

5. Чи важливі історичні уроки, дані літописами, для сучасної людини? (Звичайно, ці уроки дуже важливі, бо й сьогодні є люди, які здатні на подвиг, на самопожертву заради свого народу, але є й зрадники, перебіжчики до ворогів або такі, що з якихось причин зробили неправильний вибір).