Українська література - шкільні твори - 2023

Радість сміху, або Пригоди веселого Лоскотона (за казкою В. Симоненка Цар Плаксій та Лоскотон)

Всі публікації щодо:
Симоненко Василь

Мені здається, що люди люблять більше сміятися, ніж плакати. Тому що сміх — це ознака веселощів, щастя, радості. Навіть найменша посмішка робить людину красивішою.

Але у казковій країні, створеній уявою українського письменника В. Симоненка, під назвою Сльозолий жив-був цар Плаксій. Уже з самого імені стає зрозумілим, що найулюбленішим його заняттям було плакати. Він радів, коли ріки сліз заливали землю. Цар Плаксій уважав, що люди мають тільки плакати. Отже, він був злим і жорстоким. Тому стає зрозумілим його ненависне ставлення до Лоскотона.

А Лоскотон, навпаки, був добрим і веселим:

Жив у мандрах і митарстві

Добрий дядько Лоскотон.

Він приходив кожний вечір —

Хай чи дощ іде, чи сніг —

До голодної малечі

І усім приносив сміх.

Звичайно, і діти, і дорослі більше любили Лоскотона, завжди чекали на нього. Тому цар вирішив знищити Лоскотона. На світі є різні люди: добрі і злі. Саме злі допомагали Плаксієві зловити Лоскотона. Капітан Макака, який дуже хотів стати царським зятем, упіймав Лоскотона, коли той спав.

Та друзів у Лоскотона виявилося більше. Саме вони, прості батраки й робітники, визволили його з в’язниці. Персонажі казки ще раз підтвердили давню істину про те, що лише об’єднавшись, можна здолати будь-яке зло.

Лоскотон переміг, тому що радість, сміх — це життя, і воно завжди перемагає.