Українська література - шкільні твори - 2024

Хто сказав, що все уже відкрито? Нащо ж ми народжені тоді? За творчістю Василя Симоненка

Всі публікації щодо:
Симоненко Василь

Навряд чи можна згадати хоча б ще одного такого «живого» поета, як Василь Симоненко. У багатьох з його творів можна побачити відкритий і сміливий заклик до людини жити, любити, насолоджуватися кожним днем, а також відкривати нове і незвідане, щоб тим самим покращувати весь навколишній світ і робити власне себе кращим. На жаль, життя цього поета виявилася зовсім нетривалим, він міг би жити більше, продовжувати радувати своїх читачів якісною літературою і розкривати нові грані свого, здавалося б, безмежного таланту. Дуже сумно усвідомлювати, що його не стало в такому молодому віці, оскільки цікаво було б поспостерігати за його розвитком, за можливою зміною його поглядів і поглядів на життя.

Але все-таки сьогодні вже нічого не залишається, окрім як міркувати про творчість цього українського поета, використовуючи лише той матеріал, який залишився після нього. Як мені здається, одним з найбільш вражаючих рядків поезії Симоненка є його заклик у творі під назвою «Гей, Нові Колумби ї Магеллани!». У ньому він звертається до своїх читачів, задаючи насправді риторичне питання про те, чи все в цьому житті вже впізнано і відкрито. Дійсно, поет повністю правий. Життя дано людині не просто так. Звичайно, потрібно любити і відчувати всі ті насолоди, які з цим пов’язані, але в той же час потрібно прагнути покращувати весь навколишній світ. Головна особливість світу і привілей людини в тому, що на Землі завжди є щось непізнане. Я думаю, що людина не впізнала і сотої частини того, що відбувається навколо.

У світі існує набагато більше питань, ніж відповідей. Саме це має служити головною метою для всіх людей. Вони повинні прагнути відкривати щось нове, бути новими Колумбами та Магелланами. І це не просто допоможе світові, це зробить самих нових відкривачів задоволеними і щасливими, адже насправді немає нічого приємнішого, ніж добиватися чогось такого, чого до тебе ніхто і ніколи не домагався. Розуміння цього дає і розуміння постійних закликів любити життя від письменника. Як можна не любити життя, коли навколо стільки загадкового і таємного? Як можна не бути в нього закоханим, якщо тут є стільки викликів і справ, досягнення яких може настільки порадувати людину? Ні, таке життя просто неможливо не любити.

Не дарма іноді говорять, що кращі з нас покидають земний світ раніше за інших. Василь Симоненко міг би ще довго жити і радувати читачів. Він би став набагато популярнішим, ніж є зараз, адже, думається, що він відкрив справжнісіньку життєву істину. Він пізнав її повною мірою і, на щастя, встиг нею поділитися у своїх творах.