Українська література - шкільні твори - 2023

«Я без тебе нічого не зможу, наче птиця без крил». Образ України в творчості Василя Симоненка

Всі публікації щодо:
Симоненко Василь

I. «Я — українець. Оце і вся моя біографія». (Несправедливо коротке життя судилося В. Симонешсу. Однак він чітко окреслив справжні життєві цінності і утвердив іх у своїй творчості. А найдорожчою цінністю для людини є Батьківщина).

II. Оспівування любові до України у поезіях Василя Симонешса.

1. Синівська розмова з Батьківщиною у поезії «Україно, п’ю твої зіниці…» (Поезія написана у формі монологу ліричного героя, зверненого до ма- тері-України. Ліричний герой ніби хоче зупинитися на мить, щоб перевести дух, подивитися у материнські очі, схилити перед нею голову, вшанувати:

Україно! Ти для мене — диво!

І нехай пливе за роком рік.

Буду, мамо горда і вродлива,

З тебе дивуватися повік).

2. Вияв високої любові до України у поезії «Лебеді материнства». (Гімн незрадливій материнській любові і синівській вірності Вітчизні ЗВ}ЧИТЬ у поезії «Лебеді материнства».

Можна все на світі вибирати, сину,

Вибрати не можна тільки Батьківщину.

Бо двох Батьківщин, як і двох матерів, не буває. Ця сповнена материнської ніжності поезія стверджує одвічну істину: без Батьківщини немає людини. Мати і Вітчизна завжди з людиною. Що б не спіткало у житті, якщо навіть доведеться упасти на чужому полі, то «прийдуть з України верби і тополі…» до свого нещасного сина).

3. Найважливіше для поета — доля України (за поезією «Україні»). (Ліричний герой Симоненкової поезії щасливим почуватиметься лише тоді, коли процвітатиме його країна, коли буде в ній мир і спокій, коли в ній щасливо житимуть люди:

Коли крізь розпач випнуться надії І загудуть на вітрі степовім,

Я тоді твоїм ім’ям радію І сумую іменем твоїм).

III. Сила поезій В. Симоненка. (Сила — в безмежній щирості та правдивості. Його поезія примушує кожного замислитися над тим, як він живе. Автор прагнув наблизити людей до ідеалів добра, справедливості, розбудити національну свідомість, патріотичні почуття. Саме для неї — рідної України — поет жив і творив:

Ради тебе перли в души сію,

Ради тебе мислю і творю…)