Українська література - шкільні твори - 2022

Хліб і слово - це основа жипя народу (за віршем Д. Білоуса «Хліб і слово»)

Всі публікації щодо:
Білоус Дмитро

Хліб — всьому голова. Як часто ми чуємо ці слова. Ми звикли, що на нашому столі завжди він є — господар з духмяною скоринкою. Але його шлях до столу був довгим і важким. Скільки праці було докладено, щоб ми змогли легко купити його в магазині. Хлібні лани шепотять про рожевий захід сонця, про теплі весняні зливи, про зимовий сон під білою сніговою ковдрою. А люди, які працюють на ланах — це справжні господарі землі. Вони сильні, працьовиті, наполегливі. Тільки такі люди мають право називатися хліборобами.

Завжди разом із словом «хліб» звучало ще одне — «слово». Зі слів складалися пісні, поезії про красу рідної землі, про неосяжність хлібної ниви. Поети знаходили найщиріші слова, щоб показати усю красу Батьківщини, красу трудових людей.

Д. Білоус у своїй поезії «Хліб і слово» стверджує, що найбагатший дарунок землі для людей — хліб. Хліб і слово завжди будуть доповнювати одне одного красою і досконалістю. Хліб — основа нашого життя, а слово — основа спілкування. Як колосок виростає з-під землі, так і нове життя з’являється на світ. Спочатку ніби сяє маленький промінчик, а потім він розгоряється і перетворюється на велике багаття. Поет поєднав два образи, показав нетлінну красу двох вічних понять. Із колоса — хліб, із слів — пісня. Це два символи української землі.

І люблять люди з давнини.

Як сонце незагасне,

І свій духмяний хліб ясний,

І рідне слово красне.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.