Українська література - шкільні твори - 2022

Основи духовного життя народу (за мотивами вірша Д. Білоуса «Звертання»)

Всі публікації щодо:
Білоус Дмитро

«Переконатися пора: зробивши зло, — не жди добра», — цей афоризм можна сміливо віднести не лише до твору ДмитраБілоуса «Звертання», не лише до творчості поета, але і до всього його життя, до тієї моралі, до того способу життя, якого дотримувався автор і до якогозакликав усіх людей своїми творами.

Для поета найголовнішим у життізавжди були вищі людські цінності: земля, батьківщина, рідна мова, батьківськийдім. Най- святіші слова — «мамо», «тато» — були для нього не лише словами.Любити й поважати своїх батьків, тих, хто тебе виростив і випустив у цей світ, повинна кожна людина.

Усі ми повинні пам’ятати про те, щовсім, що в нас є доброго, всім, чого ми досягаємо у житті, ми завдячуємородині. І тому повинні щиро висловлювати вдячність. Адже у нашій мові є стількиніжних

до батьків можна висловити свою любов, свою ніжність:

І татусю, й мамцю, йнене, і дідусю, й бабцю теж, — »

миле, ніжне, сокровенне — як ще кращеназовеиі?

У творах Д. Білоуса яскравовідчутна глибинна фольклорна основа, незапозичене, справжнє розуміння народноїдуші аж до жестів та най- дрібніших інтонацій включно.

І найбільшу увагу поет приділяв саме духовному життю нашого народу, намагався виховати гідні покоління. Саме цим поколінням, тобто усім намприсвячені рядки:

Мабуть, треба щось кумекать, боінакше мимохіть будем тільки бекать-мекать там, де треба говорить!

Тож, якщо ти вважаєш себе людиною, повинен думати про те, як і що ти кажеш, як звертаєшся до оточуючих, до близьких, як висловлюєш свої думки.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.