ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Sleepagotchi

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Українська література - шкільні твори - 2025

Відображення літературно-естетичних поглядів Г. Сковороди у його творчості

Всі публікації щодо:
Сковорода Григорій

Григорій Сковорода — видатний літератор, поет і філософ. (Г. Сковорода надзвичайно збагатив своїми творами українську літературу. Мелодійні ліричні поезії, повчальні байки, філософські трактати, твори на педагогічну тематику — різнопланова творча спадщина відомого мислителя).

Відображення світогляду Григорія Сковороди у його творах.

Проблематика філософії Г. Сковороди. (Проблема самопізнання, проблема людського щастя в особистому та соціальному аспекті, проблема боротьби за щасливе майбутнє).

Ідея «сродної праці». (Суть ідеї «сродної праці»: кожна людина повинна працювати в тій галузі, до якої має природний хист та в якій бачить своє покликання. Г. Сковорода критикує суспільний лад, який робив неможливим реалізацію цієї ідеї. Ідею «сродної праці» найширше відображено у байках Г. Сковороди. Байка «Бджола та Шершень» присвячена саме цій ідеї).

Ліричні твори. (Лірика Г. Сковороди написана майже розмовною мовою, дуже поширені фольклорні мотиви, образи та символи. Поезії Сковороди прості й ніжні, сповнені любові до природи, до простого люду. У цих творах відображена інша ідея Г. Сковороди: щастя дають не гроші, високе соціальне становище чи багатство, а гармонія з навколишнім світом, спокій у душі, чисте сумління та праця на своїй землі).

Педагогічні ідеї. (Свої міркування з приводу педагогіки Г. Сковорода виклав у творах «Благодарний Еродій» та «Убогий Жайворонок». Автор підкреслював, що виховання дітей — це складна і відповідальна справа. Наголошував на важливій ролі батьків та засуджував багатіїв, що запрошують для своїх дітей іноземних гувернанток. Г. Сковорода виступав за підвищення рівня освіти, твердив, що всі діти мають таланти та здібності, які слід вчасно помітити і розвинути).

Значення філософських поглядів Г. Сковороди для розвитку української літератури та для прийдешніх поколінь.

Ідея «сродної праці». (Головну свою філософську ідею Григорій Сковорода виклав у байках «Бджола та Шершень», «Жайворонки», «Собака та кобила», «Жаби». Людина, на думку Г. Сковороди, має обрати ту професію, яку вважає своїм покликанням. У цих байках автор оспівує працелюбність і розум, який допомагає людині зрозуміти, в чому ж саме для неї полягає ця «сродна праця»).

Засудження суспільного ладу. (Г. Сковорода не міг спокійно дивитися на несправедливість та нерівність суспільства, на страждання власного народу, який змушений був тяжко працювати, на розкошування чиновників та панів, які обіймали високі державні посади, не маючи при цьому ані розуму, ані таланту до цього. Суспільну несправедливість Г. Сковорода викриває у байці «Олениця та Кабан»).

Засудження самодурства і надмірної пихатості. (У байці «Голова та Тулуб» Тулуб вихваляється перед Головою, бо має красиве вбрання. У заключній частині байки автор зазначає: «Фабулка ця для тих, хто честь свою на одній пишноті заснував»).

Оспівування справжньої дружби. (Байки «Соловей, Жайворонок і Дрозд», «Сова і Дрозд». «Краще одному розумному та доброму подобатися, ніж тисячі дурнів», — пише Г. Сковорода у байці «Сова і Дрозд»).

Значення байок Г. Сковороди, їхня повчальна та художня



ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit