Українська література - шкільні твори - 2022

Образи-символи твору «Звук Павутинки» Віктора Близнеця

Всі публікації щодо:
Близнець Віктор

Кожна людина, особливо якщо це стосується дитини, потребує спілкування, людей, з якими вона могла би весело і цікаво проводити свій час. На жаль, іноді трапляється так, що у маленької людини через певні обставини немає можливості знайти собі друзів, це дуже сумно, але все ж не трагічно. Історію такої дитини розповів нам український автор Віктор Близнець.

Маленький хлопчик Льонька жив у Богом забутому селі, відшукати ровесників у якому уявлялося дуже непростим завданням для дитини. Але бажання пізнання та вивчення світу змусило Льоньку включити власну фантазія, використовувати створені ним же образи. Водночас під цими образами автор цього цікавого твору мав на увазі також і певні символи, розгадувати які — досить цікаве і захоплююче заняття. Пошук і аналіз цих символів-образів накладається на історію дуже вразливого, чутливого і люблячого нові знання Льоньки, так що вивчення цих образів перетворюється на дійсно цікаве заняття.

Один з найцікавіших образів — це дорослий друг Льоньки на ім’я Адам. З Льонькою вони познайомилися на протоці, де Льонька запускав свої кораблики на воду. Двом цим людям було дуже цікаво спілкуватися. Незважаючи на свій солідний вік, Адам цікавився заняттям Льоньки, розумів його. Водночас Адам сильно хворів і мав скоро померти. Образ Адама символізує бажання життя, життєрадісність і життєлюбність. Незважаючи на усвідомлення своєї швидкої кончини, цей літній чоловік тягнувся до юного Льоньки, він відчував у ньому таку ж життєрадісну натуру, яка прагнула жити, а значить, і пізнавати щось нове і дуже цікаве. Водночас Адам є символом неминучої смерті, оскільки його бажання життя і інтерес до неї все одно не можуть уберегти його від смерті — одного разу він просто не прийшов на зустрічі до Льоньки, позбавивши того гарного друга.

Загадковим образом є Ніна. Коли Льоньці не стало з ким спілкуватися, у нього раптом з’явилася Ніна. Образ у неї фантастичний, швидше за все, насправді її не існувало, вона стала результатом фантазії Льоньки і того, що за браком друга уява хлопчика його просто створила самостійно. Ніна символізує фантазію дитини, те, що на здатний розум малюка, коли йому нічим зайнятися і не з ким пограти.

У творі Віктора Близнеця «Звук Павутинки» дуже багато цікавих образів-символів, але найбільш цікавими з них є образ Адама, який символізує бажання життя і неминучість смерті, а також образ Ніни, яка символізує фантазію дитини. Таким чином, автору вдалося не просто розповісти цікаву історію, а й забезпечити її прекрасними образами, здатними вразити будь-якого читача.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.