Українська література - шкільні твори - 2024

Трагізм у повісті «Климко» Григіра Тютюнника

Всі публікації щодо:
Тютюнник Григір

Існує безліч літературних творів, які за тих чи інших причин можна називати трагічними. Люди сприймають їх відповідним чином: переймаються почуттям жалю до тих, хто страждає, починають більшою мірою цінувати власне комфортне життя і розмірковують про ті труднощі, з якими колись довелося зіткнутися іншим людям. Однак, як не крути, але є твори, які можна називати особливо трагічними. Як мені здається, такий жанр дуже добре вдався Григіру Тютюннику. Зокрема, дуже трагічним є його повість «Климко».

Війна — це страшне явище в існуванні будь-якого народу. На жаль, усім нам довелося дізнатися про неї не тільки з книг, але почасти і на практиці. Подібні події описуються і в повісті «Климко». Показано, як страждають люди під час війни. Розказано про їх проблеми і неприємності, які можна називати просто катастрофічними. Люди втрачали своїх рідних і близьких, були змушені покинути рідний дім. Більш того, загибель могла спіткати кожного без винятку буквально в будь-який момент. Повість показала безліч таких трагічних прикладів розвитку людських доль.

Однак, як не подивися на цю проблему, все-таки доводиться зробити висновок, що різні люди переживають її по-різному. І якщо для дорослих людей війна була величезною проблемою, яка вимагала від них надлюдських зусиль, то для кожної незахищеної дитини війна — це була просто катастрофа, практично вирок, бо дитина не може вижити під час війни виключено власними зусиллями. І автор дає цьому вкрай зрозумілий і барвистий приклад в формі головного героя своєї повісті, хлопчика по імені Климко. Климко був досить вправним і розумним хлопцем, він справлявся з деякими проблемами сам, а також за допомогою інших людей. Він розумів всю глибину трагедії війни, а тому намагався допомогти іншим людям усім, чим тільки можна. Втім, в кінцевому підсумку, як би не старався Климко, він все одно не зміг вижити, що і було показано автором у кінці повісті. Звичайно, образ Климка є дуже трагічним, я думаю, саме в ньому і полягає трагізм всієї цієї повісті.

На закінчення можу сказати, що трагізм цієї повісті розкривається в кількох аспектах. По-перше, показано, як важко живеться людям під час війни, з якою кількістю благ, рідних і близьких серцю людей доводиться розлучитися. По-друге, показана важка доля головного героя, який прагнув до виживання, робив усе, щоб вижити, проте врешті-решт йому це все-таки не вдалося.