Українська література - шкільні твори - 2024

Від людини я чекаю завжди чогось хорошого (огляд творчості Гр. Тютюнника) (план)

Всі публікації щодо:
Тютюнник Григір

1. Тяжкі роки дитинства майбутнього письменника. (Народився Григір Михайлович 5 грудня 1931 року в сім’ї селян, пережив тяжкі роки голодомору та сталінські репресії 1937 року. Батька заарештували, маючи на увазі політичний мотив, і пустили по сибірських етапах, мати вийшла заміж за іншого, зовсім не піклуючись про долю свого сина. Згодом вихованням Григіра зайнялась родина його батька).

2. Перша зустріч письменника з читачем. (Вперше спроба пера відбулась 1961 року, коли Гр. Тютюнник написав російською мовою новелу "В сумерки").

3. Робота Гр. Тютюнника в редакції газети "Літературна Україна". (Після закінчення у 1962 році Харківського університету майбутній письменник починає публікації в редакції газети "Літературна Україна". Це перші оповідання "Дивак", новели "Місячні ночі", "На згарищі").

4. Творчість Гр. Тютюнника та кінематографія. (Зацікавившись кінематографом. Гр. Тютюнник працює у сценарній майстерні Київської кіностудії ім. О. Довженка — створює літературі сценарії, рецензує твори колег-кінодраматургів та фільми).

5. Літературні нагороди Гр. Тютюнника. (1967 року журнал "Дружба народів" відзначив оповідання Гр. Тютюнника як кращі в своїх публікаціях. 1968 року "Літературна газета" присудила премію за оповідання "Деревій". За книги "Климко" і "Вогник далеко в степу" Гр. Тютюннику присуджено республіканську літературну премію ім. Лесі Українки. 1989 року його творчість посмертно відзначено Державною премією ім. Т. Г. Шевченка).

6. Перекладацька діяльність Гр. Тютюнника. (Гр. Тютюнник перекладав українською мовою твори В. Шукшина: 1978 року у видавництві "Молодь" вийшла збірка оповідань та кіноповістей "Калина червона". Також перекладав твори М. Горького "Серце Данко" та інші).