Українська література - шкільні твори - 2024

Дивак: це добре чи погано? (За оповіданням Гр. Тютюнника Дивак)

Всі публікації щодо:
Тютюнник Григір

Усі люди різні, і це не новина. Іноді ми не завжди сприймаємо тих, хто чимось відрізняється від нас. Саме така історія трапилася і з головним героєм оповідання Гр. Тютюнника «Дивак» Олесем.

Односельці називають хлопчика диваком. Олесь дійсно відрізняється від інших дітей. Він надзвичайно допитливий. Усе йому треба знати, тому й ставить безліч запитань дорослим. А їм це не завжди подобається.

А ще Олесь любить природу. Йому цікаво спостерігати за дятлом, що цюкає по дереву, рибами, що плавають під кригою, роздивлятися сліди на снігу. Він сумує, що помирає сосна. Хлопчик намагається пізнати загадковий світ природи, зрозуміти її.

Олесь — фантазер. Він може вигадувати усілякі історії про рибок, птахів, тварин і сам вірить у ці дива. Погано, що інші не вірять і не звертають уваги на хлопця. А він сердиться.

Хлопчина добрий і чуйний. Усі ці риси вдачі Олеся свідчать, що він є справжньою особистістю, і хочеться вірити, що хлопчик стане хорошою людиною.

Але йому слід позбавитися деяких поганих звичок. Наприклад, не можна самовільно йти з уроку, навіть тоді, коли тобі щось не подобається. Не можна бродити цілий день, бо доведеться брехати мамі. А це, великий гріх. Звичайно, Олесь ще дитина, але характер слід змінювати вже з дитинства.

А взагалі, хотілося, щоб таких диваків було більше у нашому житті. Це непогана риса, і немає чого сміятися з них.