Українська література - шкільні твори - 2022

Головні моральні цінності (за мотивами оповідання В. Близнеця «Женя і Синько»)

Всі публікації щодо:
Близнець Віктор

В. Близнецьу своїх творах, написаних для дітей, торкався проблем байдужості людей один доодного та до навколишнього світу. Він намагався своїми творами виховати всерцях дітей дбайливе ставлення до близьких, друзів, природи.

У повісті «Женя і Синько» автор зобразив маленькудівчинку Женю, яка знайшла у підвалі будинку маленького кумедного чортикаСинька і забрала його, хворого, додому. Чортик став для дівчинки справжнімдругом. Причому ця дружба — чиста, щира, безкорислива. Адже вона не дає Женініяких переваг, лише додаткові турботи та труднощі. Але дівчинка одержуєнайцінніше: зерна народної моралі й мудрості. Так, чортик Синько уособлюєсобою національну мудрість життя, наступність і зв’язок поколінь та вічнізагальнолюдські істини. Саме розмови із Синьком виявляють усі найтонші відтінкихарактеру дівчинки.

Женя має справді чисте та щире серце. І це стосуєтьсяне лише її друга Синька. Дівчинці хочеться, щоб у її місті було більше сосон, дубів і беріз, щоб замість вулиць були просіки, щоб до школи ходити повз ставок.Тобто вона гостро відчуває природу, любить її, розуміє, що природу требаохороняти та примножувати її багатства. Щирість душі допомагає Жені вивести зістану морального виснаження та душевного занепаду бешкетника Андрія Кущолоба.Вона не лише має багатий внутрішній світ, а й намагається збагатити внутрішнійсвіт інших людей, намагається зробити їх більш чутливими, добрими, щирими.

У повісті ми знайомимося також з іншими підлітками зЖени- ного оточення. Всі вони різні — різний у них світ, різні мрії, уподобання, різне і майбутнє. Мені здається, що це — головна думка повісті. Ось чому В.Близнець наголошує на тому, що душу підлітка треба підтримувати у її чистихпориваннях і лікувати від жорстокості, нещирості й бездуховності.

На мій погляд, оповідання « Женя і Синько » — це своєрідний підручникморалі та становлення юної особистості й відповідальності за неї батьків ісуспільства. У цьому творі Віктор Близнець наголошує на важливості мативірного друга, бути відповідальним за долю інших людей, берегти й охоронятиприроду.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.