Українська література - шкільні твори - 2023

В чому полягає сенс життя для мене і для планетника за твором Бориса Харчука

Всі публікації щодо:
Харчук Борис

Навряд чи хтось з людей зможе проживати своє життя без сенсу. Кожному необхідна якась проміжна або остаточна мета, щось таке, до чого можна прагнути і чого хотіти. Завдяки сенсу життя людина набагато легше переносить марність буття, а от без мети буття дуже може навіть здатися людині тортурами. Служіння природі, можливість повного єднання з нею, зарахування себе до великого світу — досить незвичайний для сучасності сенс життя, але, тим не менш, я знаходжу його таким, який гідний поваги.

Приємно усвідомлювати, що настільки незвичайна ідея для сенсу життя була досліджена також одним з українських письменників, Борисом Харчуком. У своєму оповіданні «Планетник» Борис Харчук розповів дивовижну історію молодого хлопця, який володів унікальним даром, недоступним для інших звичайних людей. Цей молодий чоловік, безумовно, мав великий зв’язок з природою. Зв’язок його з природою був настільки великим, що він міг знайомитися з небаченими для інших істотами, керувати деякими процесами природи, наприклад, він міг викликати дощ або навпаки прогнати хмари. Прекрасно він розумів і тварин, завдяки Планетнику вся хазяйська худоба завжди була ситою, задоволеною та продуктивною. На жаль, ніякого розуміння з боку оточуючих Планетник не здобув. Його односельці бачили його високі здібності, ображалася через них і навіть почали вважати, що ця молода людина мала якісь зв’язки з нечистою силою. Але насправді, для цієї людини найбільшим щастям було спілкування з природою, завдяки йому він і мав усі свої здібності.

Якщо ж говорити особисто про мене, про мої уподобання і про те, що є щастям і сенсом для мене, я можу сказати, що мені теж дуже подобається природа. На жаль, я позбавлений всіх тих надзвичайних здібностей, якими був наділений Планетник. Так чи інакше, але потрібно визнати, що я як людина з самого дитинства був не настільки близьким до природи, не так часто бував на ній і практично ніколи не опинявся наодинці з природою далеко від усіх інших людей. З цієї причини я ніяк не можу стати таким же щасливим, яким був Планетник завдяки природі, навряд чи природа може бути моїм сенсом життя. Мене скоріше може зробити щасливим спілкування з близькими людьми, приємне проведення часу і досягнення успіху в соціумі.

Сенсом життя для Планетника була постійна взаємодія з природою, обмін енергією з нею і отримання переваг завдяки своєму таланту. У мене немає таких же здібностей, як у цього хлопчика, тому мій сенс життя полягає в спілкуванні з людьми і знаходженні свого місця в соціальній конструкції сучасного суспільства.