Українська література — шкільні твори - 2022

Глибока внутрішня порядність Григорія Многогрішного

Всі публікації щодо:
Багряний Іван

Григорій Многогрішний — це головний герой роману авторства Івана Багряного під назвою «Тигролови». Деякі люди обґрунтовано вважають цей роман пригодницьким, оскільки в ньому описані просто-таки неймовірні пригоди деяких людей, які при цьому є українцями. Не можна заперечити цю думку, але в той же час слід неодмінно констатувати і те, що в цьому романі йдеться і про людську мораль досить високого рівня. Мораль проявляється як іншими дійовими особами, так і самим головним героєм, Григорієм Многогрішним.

Те, що Григорію Многогрішному абсолютно властива висока порядність і мораль, стає очевидним з перших моментів прочитання цього твору. В розповіді про нього автор роману, Іван Багряний, згадує, що Григорій Многогрішний ніяк не міг миритися з несправедливою, нечесною і непослідовною радянською владою, яка принесла і йому особисто, й іншим людям надзвичайно багато бід. Він констатує, що радянська влада цілком і повністю складається з лицемірів і фарисеїв, які рідко роблять хоч щось, що приносило б користь всьому радянському народові, в тому числі й українцям, які перебували тоді в його складі.

Глибока внутрішня порядність Григорія Многогрішного розкривається завдяки тому, що він має сміливість визнати це. Більш того, в деяких випадках, коли це стосується особисто його, він готовий боротися з нечесністю, несправедливістю і всім іншим, що шкодило тодішньому суспільству. Втім, ця готовність була не штучною, Григорій Многогрішний дійсно багато робив, щоб зробити суспільство, хоча б українську його частину, більш захищеною. Приміром, коли він потрапив у заслання, він не злякався і зміг атакувати і вбити свого мучителя. Григорій Многогрішний розумів, що ця людина могла б принести багато горя і лиха людям і на цій землі, а тому настільки впевнено і відчайдушно вчинив у тій ситуації. Глибока порядність Григорія Многогрішного розкривається і завдяки тому, що він походив з порядної сім’ї, був вихований порядними батьками. Приклади його аморальних або непорядних вчинків у романі геть відсутні.

Українська література повниться різноманітними прикладами відповідальних, серйозних і дійсно порядних образів. Я думаю, що одним з найбільш яскравих з цих образів належить Григорію Многогрішному, який є справжнім втіленням найкращих рис характеру і якостей української людини. Я думаю, що багато читачів могли б взяти приклад з Григорія і повторити його деякі сміливі вчинки.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.