Українська література - шкільні твори - 2021

«Історія Русів» - розповідь про історичний розвиток України від давнини до другої половини XVIII століпя

Всі публікації щодо:
Козацькі літописи

Козацькі літописи. (Історія країни зберігається у книгах. На жаль, Україна протягом усього історичного розвитку потерпала від війн, у пожарищах яких горіли документи, а тому наша історія зберігається у піснях, легендах, переказах та в літописах, що дивним чином збереглися. «Літопис Самовидця» — це розповідь про боротьбу за гетьманську булаву між Брюховецьким та Сомком, про пожарища і розбрат між козаками. «Літопис гадяцького полковника Григорія Грабянки» — це свідчення очевидця про війну між козаками і польським військом та битву під Корсунем, про похід Хмельницького у польські землі навесні 1655 року і зраду татар, про наругу, гніт і розорення, що творили поляки українцям і боротьбу козаків з численними ворогами.) Історія України — це історія війн і горя народного.

І.

II.

Смерть Богдана Хмельницького. («Історія Русів» — оригінальний історичний документ, у якому не просто описані події, а дається оцінка усьому, що відбувалося. Автор описує трагічну і величну смерть Богдана Хмельницького, який і в останні хвилини свого життя болів душею за Україну.)

Союз між Карлом XII і Мазепою. (Король шведський у війні з Петром І мав могутнього союзника — старого українського гетьмана Івана Мазепу. Шведська і руська армія зустрілися у бою під Полтавою.

Автор літопису докладно описує стан військ, хід переговорів, битву і поразку шведів.)

Оцінка автором дій і вчинків Карла XII і Мазепи. (Автор літопису розповідає нам не тільки про битви. Він зі співчуттям описує загибель шведської армії, жалюгідний стан пораненого і переможеного короля, який уже був не здатний щось вирішувати і віддавати накази своїм генералам, організаторські здібності Мазепи, який не розгубився і переправив через Дніпро, а потім через Буг короля із залишками війська.)

III. Значення літопису «Історія Русів». (Літопис «Історія Русів» довгий час замовчувався, адже він показував правдиву картину подій, розкривав характери українських гетьманів і своєю правдивістю захищав ім’я Івана Мазепи, який за наказом Петра І і з легкої руки Олександра Пушкіна був відомий як гетьман, що підступно зрадив російського царя й інтереси України. Літописець доводить, що українські гетьмани намагалися захищати незалежність рідної землі.)На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.