ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Sleepagotchi

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Українська література - шкільні твори - 2025

Відображення жипя дітей передмістя в оповіданні В. Винниченка «Федько-халамидник»

Всі публікації щодо:
Винниченко Володимир

1. Моє знайомство з Федьком та Толею (Федько-халамидник — син бідного робітника, але чесний і порядний; Толя — тендітна і смирна дитина із заможної сім’ї, здатна заздрити і брехати).

2. Розваги бідних дітей передмістя (будування хаток із мокрого піску, запускання змія, розорення пташиних гнізд).

3. Діти передмістя (позбавлені піклування і належної уваги батьків, заклопотаних щоденною важкою працею).

4. Толя. Інше виховання (заборона батьків гратися з вуличними хлопцями; презирство Федька).

5. Федько — постійний спокусник Толі («…швидко скидає черевички, закачує штанці і тихенько вибігає в сіни»).

6. Льодохід. Небезпечна витівка Федька (бажання похизуватися перед друзями та Толею).

7. Ризикована спокуса для Толі (Федько у крижаній воді, врятування халамидника, втручання батьків).

8. Несправедливе обвинувачення халамидника (хвороба, покарання, смерть).

9. Ставлення дітей до смерті Федька (надзвичайна черствість Толі, чуйність бідних дітей передмістя).


В оповіданні «Федько-халамидник» головними героями є діти.Життя дітей передмістя було нелегким, бо діти були покинуті напризволяще.Фактично їх виховувала вулиця, де були і бійки, і сварки. Особливо відзначавсяв цьому Федько, за що кожного дня отримував від батьків прочуханки. Вдома зним ніхто не говорить, лас


кавих слів він там не чує. Мати постійно лається, погрожує, абатько за звичкою знімає ремінь. Нема кому пожалітися, нема кому захистити, тай сам Федько не ображається, вважаючи, що так і треба. Адже він не знає іншогожиття.

Дітлахи без усякого контролю з боку батьків проводять свійчас. Босі та роздягнені, вони бігають під зливою, замість того, щоб бути вдома.Замість школи йдуть на річку, де почав танути лід. Саме через безконтрольністьна річці розігрується трагедія, яка призводить до смерті Федька.

В. Винниченко показує, що незадоволення життям, бідність батьків позначається на дітях. Життя дітей"не менш складне й трагічне, ніж життя їхніх батьків.

II варіант

Основні герої оповідання В. Винниченка » Федько-халамидник» — діти, що живуть у передмісті. З великою любов’ю описує автор цих хлопців, розповідає про їхні будні.

На перший погляд здається, що нема нічого кращого та веселішогоза життя звичайних дітей. Вони весь час бавляться, грають, бешкетують. Толіплять хатки з піску, то запускають змія, то босоніж гуляють під теплим дощем — «їм весело й любо!» Вони самі собі господарі, їх ніхто не обмежує в розвагах.Навіть школа для них не перепона, коли з’являється цікава справа: «один деньпропустимо, от біда велика!»

Але чи насправді все так гарно в житті цих дітей?Виявляється, що ні. Автор майстерно порівнює хлопців з передмістя та їх батьківз родиною паничів. Останні живуть у просторій, теплій і затишній хаті; «нісварок у них, ні бруду, ні клопоту». їм не потрібно багато й важко працювати, бо жильці несуть плату за квартири, а мужики — гроші за оренду землі. Вонимають можливість слухати музику і читати, одягаються в чисте, дороге вбрання.

Звичайні ж діти ходять у потертому одязі і перебиваютьсяшматком хліба. Вони рідко чують ласкаве слово, бо їх батьки приходять з роботистомлені і сердиті, але часто зазнають побоїв. Діти зростають самі по собі, нікому до них немає справи, їх не пестять і не виховують. І до того ж ранозалучають до виснажливої праці.

Прочитавши це оповідання, я зрозуміла, як гарно відчуватисебе любимою та потрібною, жити в дружній родині і знати, що в скрутний частобі є до кого притулитися.



ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit