Українська література - шкільні твори - 2022

Видатний український гуморист сам про себе (за твором «Моя автобіографія»)

Всі публікації щодо:
Вишня Остап

«Моя автобіографія» Остапа Вишні. («Моя автобіографія» — один із найкращих гумористичних творів Остапа Вишні, у якому він із легкою іронією викладає основні етапи власного життєвого шляху від дитинства до становлення його як письменника, розповідає про свою родину, навчання, дитячі роки. Твір сповнено тонкою самоіронією, ліризмом, яскравим гумором.) Світогляд Остапа Вишні.

Остап Вишня про дитинство. (Розповідаючи у «Моїй автобіографії» про дитинство, письменник висловлює у прихованій іронічній формі дуже важливі тези щодо своєї творчої та життєвої позиції. Зокрема, говорить Остап Вишня про роль мови у формуванні дитини: «Мову свою я взяв

з маминої ціці. Це — невичерпне джерело мовне. Зверніть увагу на це, матері, і ваших діточок ніколи не доведеться українізувати». Розповідає письменник і про своє дитяче замилування природою, про схильність малої дитини до аналізу навколишніх див та чудес, спостережливість, замріяність. Згадує Остап Вишня і вчителя Івана Максимовича, який учив дітей сумлінно, бо «сам він був ходяча совість людська».)

Формування майбутнього письменника. (З автобіографії письменника дізнаємось, що найбільше значення у формуванні майбутнього літератора мала саме природа, яка оточувала спостережливу дитину. Сам Остап Вишня так говорить про це: «Коли є в хлопчика чи в дівчинки нахил до замислювання, а навкруги росте картопля, чи бур’ян, чи коноплі — амба! То вже так і знайте, що на письменника воно піде». Любов до природи, її глибоке розуміння знаходимо і в інших творах Остапа Вишні, зокрема у «Мисливських усмішках».)

Громадянська позиція митця. (Поруч із ліризмом творчості Остапа Вишні, знаходимо і свідчення досить однозначної громадянської позиції митця. Створюючи свої усмішки, письменник намагався підкреслити вади суспільства та окремих людей, які боліли йому і хвилювали його як людину і громадянина. Створював він яскраві образи людей, що оточували його, за твердженням автора, усе взято з життя. Намагався виправити словом і сміхом також і вади національного характеру, зокрема у відомій усмішці «Чухраїнці» ставить саме таке завдання. Остап Вишня підкреслював деяку пасивність українців у їхніх громадянських поглядах, нерішучість, інколи навіть бездіяльність. Проте, разом з тим, усі твори митця сповнені справжньої любові до народу. Сам письменник вважав, що тільки глибока любов до людей може дати право сміятися з них, бо тоді сміх буде добрим і корисним.)

ПІ. Актуальність творів Остапа Вишні. (Твори Остапа Вишні не втратили своєї актуальності і дотепер. По-перше, його яскравий неперевершений гумор і зараз викликає у читача щирий сміх, але разом зі сміхом — і розуміння власних недоліків. На жаль, зосталися актуальними і проблеми, порушені Остапом Вишнею у його творах — втрата національної свідомості, проблема рідної мови, пасивність у громадянському житті. Ніколи не втратять актуальності картини природи, створені письменником, вони вчать нас розуміти навколишній світ, жити в гармонії з ним, уважно ставитися до природи, не нищити її краси. Творчість Остапа Вишні є дуже різноманітною тематично, майже всі теми, до яких звертався письменник, не втратили значення й у сучасному житті.)На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.